Barta (OČR): Boj o Českou poštu a řešením silná Česká banka?

03.10.2014 12:53

Deník E15 s datem 3.10.2014 v článku „Sobotka chce dotovat poštu“ uvádí, že pan premiér by chtěl udržet síť nevýdělečných poboček české pošty ze státního rozpočtu, tedy z peněz daňových poplatníků. Proč tyto pobočky nemohou vydělávat?

Barta (OČR): Boj o Českou poštu a řešením silná Česká banka?
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta

Pokud pošta nevykazuje výsledky, proč má její ředitel plat 250.000.- Kče měsíčně a jeho náměstci 150 000.- až 200.000,-Kč. Pokud jsou neschopni zajistit manažerské povinnosti neměli by mít na takovou mzdu vůbec nárok.

Sponzorské akce jsou rovněž nepochopitelné. Česká pošty jako státní podnik sponzoruje soukromé sportovce, fotbalové a další sportovní aktivity. Z čeho, když nevydělává. Tyto částky by měli manažeři pošty, kteří sponzoring umožnili, zaplatit ze svého. To se to rozhazuje z peněz daňových poplatníků.

Lze doufat, že kontrolou hospodaření, připravované panem Babišem, ukáže to, co se zatím jen tutlá a odpovědní pracovníci budou potrestáni a budou muset škody uhradit. Samozřejmě by měli od České pošty odejít ne se zlatými padáky, ale s trestními oznámeními na jejich činnost.

Česká pošta jako státní podnik poskytuje poskytuje bankovní služby pro zahraniční bankovní dům KBC Bank N.V. z Belgického království pod názvem „Poštovní spořitelna“ a dále pojišťovací služby pro společnost CZI Holdings N.V. z Nizozemského království. Co tyto společnosti České poště platí?

Česká komerční banka („silná česká banka“ - dle slov pana Sobotky před volbami) stále v naší republice chybí. Pokud by Česká pošta s proškolenými pracovníky pro bankovní styk poskytovala bankovní služby pro Českou banku ve vlastnictví a správě státu, všechny pobočky i Česká pošta celkově by jistě ve vysokém zisku.

Lidé by získali dostupnost bankovních služeb i na vesnicích, stát by nemusel platit zahraničním bankám za bankovní styk například při rozesílání sociálních dávek a důchodů – jedná se velmi zajímavé částky. Navíc by Česká pošta mohla zaměstnávat větší počet zaměstnanců.

Česká pošta by v počátku mohla poskytovat jen peněžní služby, celému hospodářství ČR by to pomohlo. Jistě i pan Babiš ví své o nákladech na zahraniční banky a o výhodách vlastnictví bank.

Pan Babiš v článku v dnešním deníku E15 rovněž uvádí, že má návrh od že má například návrh od finanční správy, aby pošta převzala hotovostní pokladnu. Není to prvním krokem k vytvoření „silné České banky“, kterou avízoval pan Sobotka?

Tak co? Proč by Česká banka, resp. Česká pošta nešla ve stopách Fio banky a.s., která si získala republikovou síť poboček nákupem společnosti zanikající v důsledku elektronického rozvoje obchodu s cennými papíry. Určitě není dobrý zánik poboček České pošty a už vůbec ne její privatizace či transformace na akciovou společnost. Byl by to opět jen další excelentní tunel pro Českou republiku a její občany.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: OČR

Radek Rozvoral byl položen dotaz

koalice

K čemu je, když uspějete ve volbách, když stejně nejste schopni se s nikým domluvit na koalici? Myslím teď hlavně ve sněmovně. Proč si z ANO děláte za každou cenu nepřítele, když by to mohl být potencionálně váš jediný koaliční partner, s kterým byste získali většinu ve sněmovně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mračková Vildumetzová (ANO): 42 milionů na vládní propagaci. Zrušte to

23:07 Mračková Vildumetzová (ANO): 42 milionů na vládní propagaci. Zrušte to

Projev na 98. schůzi Poslanecké sněmovny 19. dubna 2024 k migračnímu paktu a 42 milionům na informač…