UKIP sice získal v důsledku většinového volebního systému jen jeden mandát, ale s téměř 13 % podporou a 120 druhými místy se etabluje jako třetí nejsilnější proud britské politické scény.
Kampaň konzervativců byla přímočará a její sdělení vcelku jednoduché: „Chcete pokračování politiky, která po překonání krize přinesla úspěšné období růstu a stability, nebo chcete zpět ty druhé, kteří nechali státní pokladnu prázdnou a ekonomiku v katastrofálním stavu?“ Při jedné příležitosti David Cameron, když obhajoval vizi stabilní a silné ekonomiky, řekl významnou myšlenku: „Chcete riskovat? Volte toho druhého. Ten pro vás má všechny risky, na které si jen vzpomenete. Vzal všechny myšlenky, které nikde nefungovaly, a dal je do jednoho dokumentu, který nazval labouristický program.“ To je velká pravda, která platí pro celý evropský socialismus. Jeho výsledky jsou katastrofické. Vlády levice vedou k nižšímu hospodářskému výkonu, k vyššímu nárůstu dluhů, k vyšším daním, nižší motivaci pracovat či podnikat, k vyšší státní kontrole, která komplikuje podnikání a odrazuje od zakládání firem. Logickým důsledkem je i růst nezaměstnanosti.
Pavel Kohout nedávno připomněl, že Velká Británie patřila v posledních letech pod vládou konzervativců k hospodářským tygrům Evropy. Podíváme-li se na HDP Británie v eurech (a tedy vezme-li v potaz i posilování kurzu libry vůči euru), tak jen mezi lety 2011 a 2014 Velká Británie vyrostla o mohutných 19,2 %. Nezaměstnanost se snížila z 8,5 % v roce 2012 na 5,5 % v roce 2015. Velká Británie po první vládě konzervativců patří mezi desítku zemí světa, kde je nejlepší podnikat. David Cameron navíc toto postavení chce ještě vylepšovat. Je jeho cílem, aby Británie patřila mezi tři nejatraktivnější místa k založení podnikání na světě.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV