Bělobrádek (KDU-ČSL): Mf Dnes a Árijský boj

22.12.2014 12:00 | Zprávy

Mám roztroušenou sklerózu. Ta mi nebrání vykonávat funkci člena vlády, ale dokonce ani nestojí za mými úvahami, zda pokračovat ve funkci předsedy KDU-ČSL. O tom jsem uvažoval z jiných důvodů. Především rodinných.

Bělobrádek (KDU-ČSL): Mf Dnes a Árijský boj
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bělobrádek

Když vám dvou a půl letý syn řekne,  že chce druhého tatínka (protože jeden je na hraní evidentně málo, když je doma o víkendu a to jen někdy), když vás drží za krk a nechce pustit z domu nebo s brekem ráno zjistí, že jsem zase pryč, nelze než se nad tím hluboce zamyslet. A to mám pětiměsíční dceru a samozřejmě skvělou manželku.

Dalšími důvody k zamyšlení byla nevděčnost práce politika. Každý vás může beztrestně urážet, lhát o vás a překrucovat vaše slova. To,co děláte, se nedá vysvětlit v pár vteřinách,které dostanete v televizi. V novinách vám prostor dají, jen když chtějí (popř. dovolí majitel či významný inzerent). Spoustu práce není vidět a nejde prezentovat, takže ani příliš osvětlit. O milosti či nemilosti veřejnosti může rozhodnout jedna z kontextu vytržená či překroucená věta. Skutečné i domnělé chyby jsou okamžitě trestány. Ztratíte soukromí, mnoho lidí začne závidět, např. peníze. Když jim vysvětlím,že neberu dva platy, ale poslance dělám zdarma,  většinou tomu nechtějí uvěřit a nechápou to, a pomlouvat vás. Nestěžuji si, popisuji fakta, která k funkci patří. Nejsou ale příjemná a tak si často říkám, zda mi to stojí za to.

Ve svém projevu při zvolení předsedou v roce 2010 (jak to letí) jsem řekl, že s Lidovou stranou nejsou spojena jenom jména politiků, ale i intelektuálů.

Namátkou Vladimír Justl, Pavel Tigrid, Pavel Pecháček. Poslední dva byli novináři spjati úzce s bojem proti totalitě. Ať už v ČSL, nebo později v emigraci. Z nich si musíme brát příklad a dávat je za příklad jiným. Učme se od nich, že nemůžeme dávat náš neúspěch za vinu médiím. Berme média taková, jaká jsou.

A braňme princip svobody slova, protože svoboda slova je důležitějším pilířem demokracie, než parlament. Ten jsme měli i za totality, ale bez svobody slova nám byl k ničemu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kdu.cz

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo!): Dovolte mi vyjádřit soustrast Danuši Nerudové

6:03 Dostál (Stačilo!): Dovolte mi vyjádřit soustrast Danuši Nerudové

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k "utrpení" Danuše Nerudové za minulého režimu