Beznoska (ODS): To už snad stačilo!

22. 1. 2016 7:37

Musím se přiznat, že pozoruji značné znepokojení kolem činnosti vlády za posledních několik dnů, týdnů a snad i měsíců. Jedná se především o kroky, které mi v mnohém bohužel připomínají jednání minulého režimu. Jedná se o situace, o kterých jsem si myslel, že je nikdy více nezažiji, a to obzvlášť v demokratické České republice 21. století.

Beznoska (ODS): To už snad stačilo!
Foto: ODS
Popisek: Adolf Beznoska

S obavami vzhlížím ke snahám vlády omezovat svobodu podnikání v naší zemi. Nejedná se pouze o nesmyslnou, neproduktivní a značně omezující elektronickou evidenci tržeb, kterou pan ministr Babiš považuje za dokonalý nástroj potírání daňových úniků, ale která ve skutečnosti povede ke špehování podnikatelů, omezování podnikatelského prostředí a bude sloužit jako bezedná informační studna o každém jednom ekonomickém subjektu na trhu vedoucí přímo do kanceláře největšího podnikatele v zemi.

Jde i o stejně a zbytečně zatěžující měsíční kontrolní hlášení, které musí nově podnikatelé pod hrozbou vysokých pokut měsíčně posílat Finančnímu úřadu. Ptám se, k čemu taková šikana povede? Dle mého soudu k lepšímu výběru daní rozhodně ne.

Ale rozhodně nejvíc jsem šokován středeční zprávou o tom, že Sobotkova vláda schválila program, který má pomocí návodů pro učitele, komiksů, televizních příběhů a knížek naučit děti ve škole soucitu s uprchlíky přicházejícími masově do Evropy z Afriky a Asie. Nezlobte se na mě, to se vláda musí tak snížit, aby pomocí podobné podpásovky na ty nejmenší prosadila svoje pseudohumanistické pojetí světa? To její myšlení zdegenerovalo natolik, že po vzoru marxismu-leninismu začne prosazovat svoje myšlenky a vymývat mozky rovnou v útlém věku těm nejmenším tak, jak to dělal minulý režim?

Na rovinu, je mi z toho zle!

Adolf Beznoska
poslanec a člen rozpočtového výboru PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Valenta (KSČM): Demokratický blok je výsměchem občanům

4:33 Valenta (KSČM): Demokratický blok je výsměchem občanům

Člověk musí žasnout, čeho jsou někteří pravicoví politici, ve své nekonečné nadutosti a bezmezné tou…