Böhnisch (ČSSD): Zprávy o životním prostředí na úrovni krajů jsou velkým přínosem

15. 1. 2016 10:19

Poslanci sněmovního Výboru pro životní prostředí se ve středu mimo jiné zabývali Zprávou o životním prostředí České republiky v roce 2014.

Böhnisch (ČSSD): Zprávy o životním prostředí na úrovni krajů jsou velkým přínosem
Foto: archiv poslance, tan
Popisek: Poslanec ČSSD Robin Böhnisch

Výbor doporučil Sněmovně zprávu vzít na vědomí. Letos poprvé jsou zpracovatelem, CENIA, Českou informační agenturou pro životní prostředí, oficiálně předloženy zprávy i na úrovni všech čtrnácti krajů České republiky.

Tuto povinnost přinesla loňská novela zákona o právu na informace o životním prostředí. „Roční zprávy o krajích byly vydávány z iniciativy ministerstva životního prostředí do roku 2009, potom jejich zpracování skončilo. Povinnost stanovila ministerstvu novela příslušného zákona, kterou jsem podpořil," vysvětlil Robin Böhnisch, předseda Výboru pro životní prostředí. Podle jeho názoru je tento materiál velmi dobře zpracován, představuje zajímavý pohled na jednotlivé kraje, umožňuje vzájemné srovnání, identifikaci slabých a silných míst životního prostředí.

Zprávy o životním prostředí v krajích jsou určeny veřejné správě na místní i centrální úrovni a široké veřejnosti. „A samozřejmě také zákonodárcům, určitě mohou být přínosem pro jejich poslaneckou práci v regionech. Mají příležitost zapojit se do diskuzí na jednotlivých krajích, které připravuje s jejich vedeními zahájit příspěvková organizace ministerstva životního prostředí CENIA," uvedl Robin Böhnisch.

Zprávy o životním prostředí v krajích České republiky 2014 jsou zveřejněny na webu ministerstva životního prostředí zde...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

18:00 VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

Od páteční 14. hodiny jsme rozhodovali o novém složení Poslanecké sněmovny ČR, v níž usednou dvě sto…