Celý (KDU-ČSL): Bruselem to nekončí

24. 3. 2016 7:35

Úterní události zasáhly každého z nás. Tragédii vnímám jako obrovské varování pro celou Evropu.

Celý (KDU-ČSL): Bruselem to nekončí
Foto: kdu.cz
Popisek: Roman Celý, KDU-ČSL

Nemusím jít hlouběji do historie, stačí si připomenout útoky v Londýně, následně v Paříži a nyní v Bruselu. Vypadá to, jakoby celou Evropu považovali teroristé za snadnou a slabou oběť. Ačkoliv byl Brusel dlouhodobě připravován na to, že k podobné katastrofě může dojít, varování a následná opatření se stala součástí života tamních lidí a, bohužel, jak dosvědčili i naši europoslanci, bezpečnostní opatření nebyla důsledně dodržována.

Dnes je více než kdy jindy nutné udržet Schengenský prostor – i za cenu tvrdých a nekompromisních opatření. Bruselská tragédie nás musí usměrnit v uvažování a plánování. Je třeba se zamyslet, jak moc je nutné cestovat na místa, kde hrozí vysoké nebezpečí teroristických útoků, únosů nebo ozbrojených konfliktů.

To platí i v případě školních zájezdů a studijních cest. Nežijeme v ráji, s rizikem terorismu musíme v EU už bohužel počítat. Nebude to snadné pro nikoho z nás. Věřím ale, že takováto tragédie povede k většímu semknutí a spolupráci mezi jednotlivými členskými státy, a tím i k posílení bezpečnosti uvnitř EU i na jejích hranicích. Ne k rozkladu, jak by si přáli nejen sami teroristé, ale i mnozí "kohouti na lokálním smetišti".

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Blaha (ODS): Hazardní Účtenkovka

19:49 Blaha (ODS): Hazardní Účtenkovka

„Víte o nějaké jiné možnosti, která by vám dávala šanci vyhrát měsíc co měsíc milion korun nebo jedn…