Černoch (Úsvit): Zákony se nemají dělat proti jednomu člověku. Ať je to Lojza nebo Pepa

11. 1. 2017 17:38

Projev na 54. schůzi sněmovny 11. ledna 2017 k Zákonu, kterým se mění zákon o střetu zájmů:

Černoch (Úsvit): Zákony se nemají dělat proti jednomu člověku. Ať je to Lojza nebo Pepa
Foto: Marek Černoch
Popisek: Marek Černoch

Já bych se chtěl zeptat a reagovat na slova pana kolegy Benešíka. Jaká je tedy pravda. Celou dobu se prezentoval tento zákona, že to je zákon, který má narovnat určité prostředí. A pan kolega Benešík, vašim prostřednictvím, řekl, že to je zákon, který je a několikrát to zopakoval namířen proti jednomu člověku. A já si myslím, že zákony se ale nemají dělat proti jednomu člověku. Ať je to Lojza nebo Pepa, ať je to kdokoliv. Zákony se mají dělat tak, aby narovnaly určité prostředí.

Jaká je tedy pravda? Tak je to zákon, který je namířen proti jednomu člověku a nebo je to zákon, který narovnává určité prostředí? Protože během doby, kdy se projednával, tak i v médiích se to komunikovalo, takže i pro ministry je to zákon, který jim pomůže, protože pak nemusí čelit neustálým narážkám na to, že jsou ve střetu zájmů. A nemusí se neustále hájit a obhajovat. Ale v této chvíli je to tedy zákon proti jednomu člověku? Souhlasím i s tím, že ať se to týká jednoho člověka nebo ať se to týká médií. Včera jsme tady řešili OKD. Velmi závažnou věc. V kolika médiích se to objevilo? V jednom, ve dvou... Nikde jinde. Pro mě osobně je to opravdu velká kauza a myslím si, že by o tom média měla psát. Nepíší. Tady to najednou běží v přímém přenosu.

Jaká je tedy pravda, pane kolego Benešíku? Je to zákon proti jednomu člověku, nebo je to zákon, který narovnává určité prostředí? 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

18:00 VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

Od páteční 14. hodiny jsme rozhodovali o novém složení Poslanecké sněmovny ČR, v níž usednou dvě sto…