Do hladovky za osvobození Savčenkové se zapojí se i poslankyně hnutí ANO

1. 2. 2016 18:48

Řetězovou hladovku na podporu vězněné ukrajinské pilotky Naděždy Savčenkové odstartují v druhé polovině února členové evropské frakce ALDE v rámci Rady Evropy (15. – 29. února).

Do hladovky za osvobození Savčenkové se zapojí se i poslankyně hnutí ANO
Foto: ANO
Popisek: Poslankyně Kristýna Zelienková.

Kampaně s názvem s názvem „Free Savchenko - HUNGER STRIKE“, kterou podpoří poslanci po celé Evropě, se aktivně zúčastní i poslankyně hnutí ANO Kristýna Zelienková.

„Naďa Savčenková momentálně drží druhou hladovku. Zhubla 18 kilogramů a velmi trpí. Přesto je odhodlaná přestat i pít, pokud nebude co nejdříve slíbený soud,“ upozorňuje poslankyně Kristýna Zelienková, která se před nedávnem potkala s mladší sestrou zatčené ukrajinky.

Právě Zelienková je jednou z hlavních tváří chystané kampaně, která si klade za cíl upozornit média a veřejnost na nespravedlivý politický proces. Savčenková byla v roce 2014 v rámci války na Donbasse zajata proruskými separatisty a dopravena do vězení, kde byla obviněna ze spoluúčasti na vraždě dvou ruských novinářů.

„Přes veškeré důkazy, které prokazují vykonstruovanost tohoto procesu na politickou objednávku a na to, že jsou veškerá obvinění lživá, se Kreml nadále snaží o její odsouzení. Jedná se o politický proces, který má předem jasný verdikt,“ prohlašuje Zelienková.

Savčenková proti této nespravedlnosti bojovala dlouhodobou hladovkou, kterou držela v roce 2015 dlouhých 76 dní. A právě v těchto dnech hladoví ve své cele už podruhé. Myšlenka na její podporu je tak logicky motivovaná jejím bojem za spravedlivý soud.

Každý ze zapojených z členů Rady bude propagovat tuto aktivitu ve svých zemích. Účastníci, kteří si vyberou vždy jeden den k držení hladovky, by měli tuto událost propagovat skrze média a sociální sítě tak, aby měla co největší společenský dopad.

Pro tyto účely byl zřízen i facebookový profil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

18:00 VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

Od páteční 14. hodiny jsme rozhodovali o novém složení Poslanecké sněmovny ČR, v níž usednou dvě sto…