Dobešová (ANO): Zastupuji ČR při římském sezení OBSE, řeší se migrace

6. 3. 2016 13:46

Právě se účastním Security Day OBSE v Římě, který je věnovaný migraci. Jsem ráda ,že diskuze k migraci konečně dostává realistický rámec a diskutují se příčiny migrace.

Dobešová (ANO): Zastupuji ČR při římském sezení OBSE, řeší se migrace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivana Dobešová(ANO)

Bude to jistě důležité téma budoucnosti. Migrační vlna způsobená nestabilitou Blízkého Východu může být vystřídána vlnou způsobenou klimatickými změnami, což je z pohledu hledání řešení daleko komplikovanější problém. Válečné konflikty v oblasti Blízkého Východu je v našich silách dříve či později vyřešit, ale důsledky změny klimatu, které mohou vyvolat vlnu migrace z Afrik , mohou daleko více změnit podobu celého Evropského kontinentu. Co vidím jako pozitivní, je že Security days jako platforma se stávají více otevřeným fórem pro správné pojmenování věcí a situace a hledání řešení v oblasti migrace, s respektem k nutnosti zajištění bezpečnosti evropského prostoru. V diskusi jsem upozornila na nutnost zajištění důsledné integrace těch, jejichž žádost o azyl bude úspěšná. Z dlouhodobého hlediska vidím integraci jako nejdůležitější aspekt v hledání řešení otázky migrace ,který sehraje významnou roli v zachování bezpečnosti celého regionu.

Ivana Dobešová, Poslankyně ANO a místopředsedkyní Hlavního výboru pro demokracii, lidská práva a humanitární otázky Parlamentního shromáždění OBSE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schneider (TOP 09): Stejně jako Masaryk věřím v evropskou jednotu

20:53 Schneider (TOP 09): Stejně jako Masaryk věřím v evropskou jednotu

Jsem student práv z Příbrami, vždy jsem se zajímal o dění ve společnosti, a proto mě znepokojil posl…