Dolejš (ČSSD): Útok na premiéra je nechutné svinstvo

10. 1. 2016 13:01

Útok na předsedu vlády B. Sobotku prostřednictvím hackerského ataku, tedy uniklé e-mailové korespondence z jeho soukromé adresy, považuji za nechutné a účelové svinstvo.

Dolejš (ČSSD): Útok na premiéra je nechutné svinstvo
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Smyslem útoku může být nejen poškození premiéra a ČSSD, ale také odvedení pozornosti od jiných a závažnějších témat.

Je evidentně součástí politického boje, ve kterém se šmírování na objednávku stává bohužel běžnou praxí. S tím bychom se však neměli smířit, protože dnes se to týká premiéra a zítra se to může týkat kohokoliv z občanů. Proto by celá věc měla být důkladně policií vyšetřena. Z tohoto hlediska nepovažuji za vhodné zveřejněnou část korespondence komentovat. A to i vzhledem k tomu, že se prověřuje její autenticita a celý případ nezákonného úniku vyšetřuje policie.

Rozhodně si však nemyslím, že únik informací bezprostředně ohrožuje bezpečnost státu a pozici premiéra. Nic výbušného totiž na zveřejněné části korespondence nevidím. A to ani sporná doporučení bezvýznamných poradců, kteří např. v otázce migrace jen papouškují po vzoru "pražské kavárny" pozici německé kancléřky a bruselských byrokratů. Nic nového pod sluncem. B. Sobotku znám osobně mnoho let a vím, že se rozhoduje podle svého vlastního rozumu a ne na základě jednostranných doporučení kohokoli.

Na celé záležitosti týkající se zveřejnění emailové korespondence je však zajímavá a zarážející jedna věc. Přichází zrovna v okamžiku, kdy se vládě B. Sobotky evidentně daří. A to jak z hlediska hospodářského růstu a sociální stability, tak i z hlediska úspěšnosti v oblasti legislativního procesu např. v rámci protikorupčních opatření. A to i přes obstrukce pravice, M. Kalouska a různých kmotrovských skupin. Atak však zároveň přichází v době, kdy majitel politického hnutí ANO a podnikatelské skupiny Agrofert A. Babiš musí čelit kauzám, které souvisejí s jeho střetem zájmů a podnikatelskými aktivitami jeho impéria. Je tedy zřejmé, komu všemu může současná situace vyhovovat. Nicméně si myslím, že tento útok je plácnutím do vody.

Richard Dolejš

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Šimek navštívil dětskou léčebnu se speleoterapií

7:35 Hejtman Šimek navštívil dětskou léčebnu se speleoterapií

Dětskou léčebnu se speleoterapií v Ostrově u Macochy a městys Svitávku navštívil hejtman Bohumil Šim…