Faltýnek (ANO): V Ostravě udělali jen to, co museli

29. 11. 2015 8:27

První místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek se vyjádřil k rychlé obměně koalice na ostravské radnici, která se odehrála během zastupitelstva města.

Faltýnek (ANO): V Ostravě udělali jen to, co museli
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Faltýnek

Hnutí Ostravak v ní vystřídalo ČSSD. Primátor Tomáš Macura novinářům vzkázal, že kdyby k výměně nesáhl, uskutečnili by zástupci sociální demokracie na radnici převrat.

„Ve Frýdku Místku nás sociální demokracie zaskočila, tentokrát jsme se zjevně nenechali. Pan primátor má moje uznání. Přestože je v politice krátce, se svými lidmi se rychle zorientoval a udělal jen to, co musel. Zjistil totiž, že sociální demokracie chce položit dosavadní koalici a uzavřít jinou bez ANO. Máme doloženou informaci, že tato jednání probíhala více než dva měsíce a tímto krokem ČSSD jednoznačně porušila koaliční smlouvu. Věřím, že v novém složení bude ostravská koalice lepší a stabilnější,“ říká Faltýnek.

Zároveň se pousmál nad vyjádřením místopředsedy ČSSD Milana Chovance, který vidí ve spojení ANO a ODS na ostravské radnici nový trend: „Nevím, o jakém novém trendu to pan Chovanec mluví. Prostě jsme jen tentokrát byli rychlejší, než oni,“ říká Faltýnek, který byl o změnách na ostravské radnici v průběhu dne informován stejně jako celé vedení hnutí ANO.

„Stačí, aby se pan Chovanec podíval k sobě domů. Tam jeho plzeňská buňka taky postavila koalici s ODS a nás jako vítěze voleb se nikdo na nic neptal. Tohle spojení jim funguje i v Olomouci, Mostě, Jihlavě nebo Teplicích. Osobně si myslím, že to na komunální úrovni nemusí být na škodu. Ale můžu se mýlit a třeba je to nový trend pravolevicového spojení tradičních stran,“ dodává první místopředseda hnutí.

Hnutí ANO

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trombik: Afroevropané míří v EU do výrobního procesu

22:06 Trombik: Afroevropané míří v EU do výrobního procesu

Zamyšlení nad posledními proimigračními návrhy, které nám Brusel přichystal