Fiala (ODS): Od dnešního dne jsme politickým lídrem pravice

22. 10. 2017 9:24

Poděkování voličům a komentář k výsledkům voleb do Poslanecké sněmovny

Fiala (ODS): Od dnešního dne jsme politickým lídrem pravice
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala

Vážení členové, vážení příznivci, vážení kolegové,

chci vám ještě jednou poděkovat za práci, kterou jste odvedli v kampani. Byla to dřina, nebylo to lehké, byl to místy tvrdý boj. Včetně boje s některými médii. Zvládli jsme to. Jsme druhou nejsilnější stranou v Poslanecké sněmovně. Získali jsme o téměř 50 procent víc hlasů než v předchozích volbách.

Stojíme před náročným úkolem a velkou výzvou. V následujícím volebním období půjde o hodně. Půjde o základní hodnoty a principy, na kterých naše republika stojí. A my se budeme bít za to, abychom tyto hodnoty před populistickými nájezdníky ubránili. Další výzvou je začít novou éru poctivé pravicové hodnotové politiky, novou éru konzervativně-liberálních politických sil, na kterých demokracie v naší zemi stojí.

A tuto éru můžeme zahájit jedině tak, že budeme hledat témata, která nás a pravicové voliče spojují, a nikoliv rozdělují. Chceme, musíme a půjdeme dál. Jsme druhou nejsilnější stranou v České republice. Jsme nejsilnější tradiční demokratickou stranou v České republice. Od dnešního dne jsme politickým lídrem pravice, do které musí patřit široké spektrum názorů, která dokáže spojovat, ve které má místo každý poctivý konzervativec i liberál, ke které patří pevnost i schopnost debatovat, ale do které patří i schopnost táhnout za jeden provaz.

Jsem přesvědčený, že toto od nás po volbách očekávají naši voliči, ale i voliči, o které budeme již nyní usilovat pro naši poctivou pravicovou politiku. Protože jen tak se tato naše politika opět stane největší politickou silou v České republice.

Ještě jednou všem děkuji a pusťme se do práce.

Petr Fiala
předseda ODS

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Walczysko: 17. listopad - Den boje za svobodu a demokracii

10:17 Walczysko: 17. listopad - Den boje za svobodu a demokracii

Jak to vidím já a jak tento svátek slavím.