Fiala (ODS): Vláda odmítá přiznat chybu při přípravě kontrolního hlášení

14. 1. 2016 11:58

Na chyby v kontrolním hlášení upozorňujeme již několik měsíců. Vláda na svém dnešním jednání přijala novelu zákona o DPH, která zmírňuje pokuty související s kontrolním hlášením DPH. Stalo se tak pouhých 13 dní poté, co zákon vstoupil v účinnost.

Fiala (ODS): Vláda odmítá přiznat chybu při přípravě kontrolního hlášení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala

„ODS již od začátku listopadu upozorňovala, že Ministerstvo financí selhalo v přípravě kontrolního hlášení. Nepřipravilo včas potřebné formuláře, neinformovalo dotčenou podnikatelskou veřejnost a ignorovalo připomínky profesních organizací. Dnešní rozhodnutí vlády naše výhrady potvrzuje. Kdyby vládě opravdu záleželo na drobných podnikatelích a živnostnících, přistoupila by na náš návrh odložit kontrolní hlášení o jeden rok. Vláda však odmítá přiznat chybu a již za chodu řeší největší problémy," uvedl předseda ODS Petr Fiala.

„Kontrolní hlášení bude znamenat zvýšenou administrativu a náklady pro velkou část podnikatelů. Jakékoli změkčení jejich povinností je dobré. Podobně špatným nástrojem, jako je kontrolní hlášení, je elektronická evidence tržeb. Vzhledem k tomu, že ji také připravoval rezort Andreje Babiše, podobných chyb je v něm také celá řada," dodává předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš (ANO): Dáte si ležák nebo plné pivo? Raději dvanáctku...

8:35 Babiš (ANO): Dáte si ležák nebo plné pivo? Raději dvanáctku...

I tak může vypadat objednávka piva v restauraci.