„Není to tak dlouho, co se bojovalo, aby onkologie v Ústí byla zachována. Rady z tehdejšího ministerstva zdravotnictví zněly, aby lidé z Ústeckého kraje jezdili ze léčbou třeba do Prahy, Liberce nebo Plzně. Ústecký kraj je bohužel nejvíce postižen onkologickými nemocemi, tak si naši lidé zaslouží, aby se mohli léčit doma a nemuseli nikam dojíždět,“ uvedl Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje, který navštívil ústeckou onkologii ještě bezprostředně před rekonstrukcí a nyní měl možnost srovnání provedených změn.
„Když jsem byl jmenován do představenstva Krajské zdravotní, tak byla onkologie v Ústeckém kraji na zhroucení. V Chomutově nikdo onkologii naději nedával, Ústí mělo pouze výjimku. Cesta navrátit Komplexní onkologické centrum také do Chomutova byla náročná. S prvním náměstkem hejtmana Ústeckého kraje Stanislavem Rybákem a generálním ředitelem Krajské zdravotní Petrem Fialou, jsme jednali společně se třemi ministry zdravotnictví, kteří všichni slibovali navrácení onkologického centra do Ústeckého kraje, ale povedlo se nám to až za přispění současného ministra Svatopluka Němečka po dramatickém jednání v Parlamentu České republiky,“ uvedl Ing. Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s.
Nově vybudovaný objekt stínicí kobky pro druhý lineární urychlovač v ceně 42 mil. Kč uhradila z vlastních zdrojů Krajská zdravotní, a. s. Samotný lineární urychlovač je pořízený s přispěním dotačních prostředků Integrovaného operačního programu MZ ČR a podpory Ústeckého kraje, byl vysoutěžen ve veřejné soutěži za cenu 78 mil. Kč.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV