Hejtman Bubeníček: Nedostatek lékařů musíme řešit, shodlo se vedení kraje, VZP i Krajské zdravotní

15.08.2014 17:29

Nedostatek praktických lékařů pro dospělé i děti a dorost, úhradová vyhláška a příprava koncepce zdravotnictví v Ústeckém kraji. To byly hlavní body programu společného jednání prvního náměstka hejtmana Stanislava Rybáka a zástupců vedení Všeobecné zdravotní pojišťovny. Jednání se zúčastnil i ředitel společnosti Krajská zdravotní Petr Fiala a předseda představenstva společnosti Jiří Novák.

Hejtman Bubeníček: Nedostatek lékařů musíme řešit, shodlo se vedení kraje, VZP i Krajské zdravotní
Foto: Redakce
Popisek: hejtman Bubeníček (KSČM)

Jednání se podle předsedy Správní rady VZP a zároveň hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka konalo hlavně kvůli předání aktuálních informací o změně přístupu ke komunikaci ze strany pojišťovny. Na schůzku na půdě krajského úřadu proto za VZP dorazil i generální ředitel pojišťovny Zdeněk Kabátek a ředitel krajské pobočky VZP Petr Veselský. Jako největší bolest v současném zdravotnictví obě strany, tedy jak VZP tak i kraj a vedení Krajské zdravotní, vnímají nedostatek praktických lékařů. S problémem stárnoucí populace lékařů se potýká většina krajů u nás. Podle zástupců VZP se nyní pracuje na reálné mapě o stavu lékařů v jednotlivých oblastech. Obě strany se shodli na nutnosti utvořit lékařům, co nejlepší podmínky, které je o založení praxe v potřebných oblastech přesvědčí. Jedním ze způsobů je třeba motivační program pro uzavírání smluv. VZP chce vést jednání s ministerstvem zdravotnictví, aby se systém vzdělávání lékařů zjednodušil. Krajská zdravotní po poradě s vedením kraje plánuje i případnou pomoc v oblastech, kde bude chybějící ordinace praktického lékaře opravdu nezbytná a kde nefungují sdružení praktických lékařů tak, aby si dokázala s problémem sama poradit.

Náměstek hejtmana Stanislav Rybák informoval přítomné o koncepci zdravotnictví v Ústeckém kraji pro další roky. Materiál o představách jakou podobu by mělo mít zdravotnictví v následujících letech mít by měl být k projednání na příštím zasedání rady Ústeckého kraje. „Není to samozřejmě konkrétní zpráva, kterým se musíme řídit. To ve zdravotnictví, které se vyvíjí velmi rychlým tempem ani nelze. Jde o otevřený dokument, který se bude podle konkrétních požadavků v daný rok měnit. Předem ale budeme vědět, jakým směrem chceme, aby se změny ubíraly,“ prozradil k přípravě koncepce náměstek hejtmana. Dokument se podle jeho slov zabývá  i lázeňskou péči v kraji a řeší úkoly ve zdravotnictví na úrovni , kterou může Ústecký kraj ze své pozice ovlivňovat, tedy například rozvoj a podporu pěti nemocnic, které spadají pod společnost Krajská zdravotní.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Kr-ustecky.cz

migrační pakt

Paní poslankyně mám tento dotaz. Je vůbec možné, aby ministr vnitra Rakušan schválil migrační pakt v Bruselu, aniž by to předtím projednala poslanecká sněmovna. Vy poslanci, které jsme si my občané zvolili, aby vedli a spravovali tuto zem, ku prospěchu nás občanů, kteří si vás platíme, přece nejde o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministryně Černochová: Chci, aby byla zachována kontinuita, která je v současné situaci nezbytná

21:03 Ministryně Černochová: Chci, aby byla zachována kontinuita, která je v současné situaci nezbytná

Vláda na návrh ministryně obrany Jany Černochové odsouhlasila jmenování brigádního generála Petra Ba…