Hejtman Havel: Co dokázal napsat exhejtman Novotný, zavání poplašnou zprávou

8. 1. 2016 18:27

Reakce hejtmana Karlovarského kraje Martina Havla na text poslance Josefa Novotného k zařazení Karlovarského kraje mezi strukturálně postižené regiony:

Hejtman Havel: Co dokázal napsat exhejtman Novotný, zavání poplašnou zprávou
Foto: archiv hejtmana
Popisek: hejtman Karlovarského kraje JUDr. Martin Havel

To, co dokázal napsat bývalý hejtman Karlovarského kraje a nyní poslanec Josef Novotný na téma „opomenutí Karlovarského kraje v prioritách sociální demokracie“ (Parlamentní listy, 7. 1. 2016), zavání poplašnou zprávou a vyvolává otázku, zda pan poslanec v uplynulých měsících vůbec sledoval, co dělá Karlovarský kraj, jehož je zastupitelem.

Pan Novotný píše o tom, že vedení sociální demokracie vydalo na začátku ledna tiskovou zprávu o svých prioritách na rok 2016. Nenašel tam však informaci, že by se plánovala podpora Karlovarskému kraji jako regionu postiženému těžbou (vedle Moravskoslezského a Ústeckého kraje). Pan poslanec sice opustil v loňském roce řady sociální demokracie, ale zůstal v parlamentním klubu ČSSD. Jistě tedy zaznamenal, že usnesením Vlády ČR z jednání v říjnu loňského roku byl Karlovarský kraj mezi strukturálně postižené regiony oficiálně zařazen. A byla to právě ČSSD, která zařazení Karlovarského kraje, především Sokolovska, mezi priority prosadila. Že se informace neobjevuje ve zprávě vydané ČSSD, je pouhá tisková chyba, což si Josef Novotný mohl ověřit dříve, než se pustil do šíření „povyku pro nic“. Po dohodě s vedením ČSSD bude text obratem doplněn.

Josef Novotný, jak už jsem zmínil, stále patří mezi členy klubu sociální demokracie ve sněmovně. Má-li však potřebu řešit nedostatky v textu tiskové zprávy ČSSD především v médiích, byť má ty nejlepší možnosti zjistit pravý stav věcí přímo u zdroje, pak by měl zvážit, zda je vhodné, aby členem klubu zůstal i nadále.

Martin Havel, hejtman Karlovarského kraje

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gazdík (STAN): Velký den pro všechny, pro něž svoboda a demokracie nejsou prázdné pojmy

18:19 Gazdík (STAN): Velký den pro všechny, pro něž svoboda a demokracie nejsou prázdné pojmy

Komentář na facebookovém profilu k dnešnímu výročí událostí 17. listopadu