Hejtman Havel předal šek na obnovu drobných památek u Žlutic

24. 2. 2016 19:11

Hejtman Martin Havel předal místopředsedkyni Spolku Žlutice 2000 Haně Hnykové šek s obnosem 6 439 korun na obnovu křížků v okolí Žlutic. Právě tolik peněz se vybralo během adventního jarmarku na dobrovolných příspěvcích za hejtmanský punč.

Hejtman Havel předal šek na obnovu drobných památek u Žlutic
Foto: archiv hejtmana
Popisek: hejtman Karlovarského kraje JUDr. Martin Havel

?„O tom, kam poputuje výtěžek z dobrovolného příspěvku za punč, rozhodli občané v online anketě na internetových stránkách kraje, kde vybírali ze tří možností,“ uvedl hejtman Martin Havel. Spolek obnovil již na třicet křížků v okolí Žlutic a přibližně stejný počet jich na opravu ještě čeká. Jedná se o památky mimo obce, které mají menší šanci obdržet dotace než památky nacházející se v obcích. Kromě obnovy drobných památek spolek také opravuje staré cesty, vytváří naučné stezky či umisťuje turistické značky. Podél křížků například vznikla cyklostezka, která je nazývána „křížkovou cestou“.

„Na opravu takovýchto památek spolek získává pravidelný příspěvek od odboru kultury, památkové péče, lázeňství a cestovního ruchu krajského úřadu a dále například od Ministerstva pro místní rozvoj či z členských příspěvků. Tento výtěžek konkrétně využijeme na obnovu interiéru kapličky, která se nachází mezi Žluticemi a Štědrou,“ uvedla Hana Hnyková. Spolek Žlutice 2000 je tvořen třemi organizacemi a sdružuje kolem třiceti členů. Více informací o činnosti spolku naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Ukázkou občanské odvahy není kejhání v bezpečí mainstreemového stáda. Zastaňte se nepopulární Samkové

22:40 Okamura (SPD): Ukázkou občanské odvahy není kejhání v bezpečí mainstreemového stáda. Zastaňte se nepopulární Samkové

Interpelace na premiéra Sobotku na 47. schůzi sněmovny 26. května 2016 ve věci kauzy kolem advokátky…