Hejtman Netolický: Kraj po úpravách otevře veřejnosti školní areál v České Třebové

29.03.2023 13:05 | Zprávy

V pondělí se ve společenském sále Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana konal pracovní workshop, kterého se zúčastnili zástupci Pardubického kraje, města Česká Třebová, personálu školy i veřejnosti.

Hejtman Netolický: Kraj po úpravách otevře veřejnosti školní areál v České Třebové
Foto: Archiv ČSSD
Popisek: Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický

Setkání moderoval vedoucí odboru rozvoje krajského úřadu, kde se momentálně zabývají přípravou projektu spočívajícím v zapojení okolí školy do veřejného prostoru. Cílem workshopu tak bylo načerpat podněty od obyvatelů města a dalších zainteresovaných osob. 

„Areál na Skalce patří vedle Přelouče, Králíků a Svitav  mezi pilotní projekty na proměnu veřejných prostranství v areálech našich příspěvkových organizací. Dlouhodobě se jako kraj snažíme čerpat veškeré dostupné dotační tituly, které jsou určené pro kraje, města a obce. V případě Skalky řešíme nyní primárně hlavní část mezi školní budovou, dílnami a tělocvičnou. Naším hlavním cílem je nejen v tomto případě otevřít areály u krajských budov veřejnosti a nabídnout návštěvníkům možnost odpočinku v příjemném prostředí. Na výsledném řešení budeme vždy spolupracovat také s veřejností a s renomovanými architekty,“ uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

„Jsem rád za tuto aktivitu našeho zřizovatele, kterým je Pardubický kraj. Areál školy na Skalce je rozlehlý, rádi se o něj podělíme s veřejností, pokud to nijak neomezí naši výuku a provoz internátu s jídelnou. Umím si představit, že to ocení například rodiče dětí využívajících nedaleká sportoviště, kteří zde mohou počkat, než skončí trénink. Jistě by si sem cestu za odpočinkem ale našli také rodiny s kočárky nebo senioři,“ uvedl před setkáním ředitel školy Jan Kovář.

V úvodu akce se přítomní rozdělili do dvou skupin, v rámci kterých se nad mapou zabývali hodnotami a problémy lokality. Po pojmenování benefitů i záporů přišla na řadu definice z nich vyplývajících potřeb. Obě skupiny výsledky svého brainstormingu nechali zaznamenat na hlavní tabuli, kde se pak každý účastník zvlášť mohl vyjádřit pozitivně i záporně k jednotlivým podnětům. Výsledky workshopu budou sloužit krajskému úřadu jako podklad při dalších fázích tvorby projektu. Aktuálně předpokládaným termínem realizace je rok 2025.

„Zaujalo mě, jak rychle a efektivně se dnes povedlo pojmenovat klady a zápory lokality. Ze strany města vnímám jako největší nedostatek skutečnost, že lokalita Skalka je momentálně dostupná pouze z jedné strany od hlavní silnice. Jako logické by se nabízelo propojení s lokalitou Benátky, kde jsou umístěna další sportoviště, limitují nás však přírodní překážky, jako je řeka Třebovka a hustě zalesněný svažitý terén. Budeme se zabývat tím, zda je nějaký rozumný způsob zajištění dostupnosti v našich možnostech,“ uvedl v rámci závěrečného vyhodnocení starosta Zdeněk Řehák.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
PhDr. Lubomír Zaorálek byl položen dotaz

minimální mzda

Dobrý den, tvrdíte, že by měla existovat v EU shodná minimální mzda. Jaká by podle vás měla být? A kdo by ji měl garantovat? Protože asi ne každý zaměstnavatel u nás si může dovolit vyplácet stejné mzdy jako na západ od nás. A ta minimální mzda by se týkala všech zemí EU nebo jen těch, co mají Euro...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Válek: Vždy budu více akademik a lékař než politik

23:08 Ministr Válek: Vždy budu více akademik a lékař než politik

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k sympoziu České společnosti intervenční radiologie