Na tiskové konferenci v Ostravě to dnes uvedli ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák a generální ředitel agentury CzechInvest Karel Kučera.
„Cílem současné vlády nepochybně je snižování nezaměstnanosti, a to zejména v Moravskoslezském a Ústeckém kraji. Nová průmyslová zóna poskytne tolik potřebná pracovní místa na Karvinsku. A 2000 pracovních míst je výhodných i pro stát. V opačném případě by totiž stát na nezaměstnanost přispíval částkou více než 200 milionů korun ročně,“ shrnuje důvody pro vznik nové průmyslové zóny ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.
Dodal, že stát v Moravskoslezském kraji dosud podpořil dvanáct průmyslových zón, které přinesly více než 23 700 nových pracovních míst. „Jsou již téměř obsazené, proto musíme hledat nové lokality. A průmyslová zóna Nad Barborou, jejíž záměr schválila vláda v roce 2013, je ze všech lokalit karvinského regionu nejméně postižena důlní činností a dalšími riziky. Svou velikostí, dopravní dostupností a umístěním nejlépe vyhovuje potřebám Karvinska, na které nejvíce dopadne útlum hornické činnosti a rapidně se tu zvýší nezaměstnanost. Je důležité, že jde o brownfield, jehož regenerace a využití plně odpovídá Deklaraci o porozumění," uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.
Uvedená analýza shrnuje potenciál území, která přicházejí na Karvinsku v úvahu pro případné průmyslové využití. Z materiálu je zřejmé, že i když je na Karvinsku osm dalších lokalit, mají taková omezení, že nejsou oproti území Nad Barborou buď využitelná vůbec, či podstatně obtížněji.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV