Heller (KDU-ČSL): Vysočina není Balúčistán

30.03.2015 10:42 | Zprávy
autor: Šimon Heller

Prezident Zeman se ostře pustil do kritiky propuštěných Češek s tím, že jejich jednání prý bylo hloupé a že jednaly neprozřetelně. Bohužel z komentáře našeho neúctyhodného prezidenta je zřejmé, že o životě za zdmi pětihvězdičkového hotelu opravdu mnoho neví.

Heller (KDU-ČSL): Vysočina není Balúčistán
Foto: hellersimon.cz
Popisek: Šimon Heller

Ve stejný rok, kdy byly holky v Pákistánu unesené, jsme s Vaškem Dobiášem plánovali velmi podobnou cestu přes Pákistán. Nakonec z toho z finančních a časových důvodů sešlo a vzhledem ke svatbě blízkého přítele ve Rwandě jsme cestovali do Afriky. Pár koutů světa jsem procestoval a upřímně říkám, že Hanka a Antonie bezpečnostně nepodcenily nic, osobně bych nejednal obezřetněji. Dokonce měly i ozbrojený doprovod, což lze pro většinu cestovatelů považovat za nadstandard. O jejich cestovatelských zkušenostech, byť v nízkém věku, nemluvě.

Cestování po zemích jako je Pákistán holt jistá rizika nese. Osobně jsem byl 150 kilometrů v Mauritánii od místa, kde unesli 3 Francouze. Také jsem byl ve válečných územích nebo jsem byl protiprávně vězněn v Gambii. Vysočina holt není Balúčistán. Jan Ámos Komenský říkal, že vzdělaný člověk by měl strávit minimálně rok v zahraničí. Díky Bohu žijeme v době, kdy je možné cestovat a toto cestování mladým lidem obrovsky rozšiřuje obzory. Jsem přesvědčen, že daleko více, než vysedávání ve školních lavicích. Znám desítky lidí, kteří procestovali kus světa, a drtivá většina nepochybuje o tom, že je cestování obohatilo zásadním způsobem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pfeffer Ferklová (ANO): Bude vedro. Myslete také na svá zvířata

4:32 Pfeffer Ferklová (ANO): Bude vedro. Myslete také na svá zvířata

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nastupujícím vedrům.