„Pražské hřbitovy jsou nejen vzpomínkovým místem pro pozůstalé, ale díky své historii a hrobům slavných lidí důvodem zájmu široké veřejnosti nejen z Čech, ale i zahraničí. Proto je naší snahou zkvalitňovat služby, i v oblasti poskytování informací, a to nejen na nejznámějších pražských hřbitovech,“ uvedl radní hl. m. Prahy Daniel Hodek při jedné z vycházek s novináři na Olšanském hřbitově.
Správa pražských hřbitovů (SPH) poskytuje celou škálu služeb spojených nejen přímo s pohřebnictvím, ale také s poskytováním informací o tomto důležitém aspektu v životě hlavního města. Například provoz Infocentra na Olšanských hřbitovech zajišťuje návštěvníkům hřbitovů snazší získání přehledu o nabízených službách a orientaci nejen na hřbitovech, ale i v problematice administrativy spojené s péčí o hroby. Infocentrum nabízí své služby nejen ve všední dny, ale také o víkendech i svátcích od 8:30 do 17 hodin. V průměru denně sem přijde 20 a více návštěvníků a linka Infocentra eviduje patnáct telefonátů. Veškeré informace jsou poskytovány také v angličtině.
„Zaměstnanci infocentra dále zajišťují komentované vycházky po pražských hřbitovech, které jsou poskytovány bezplatně ve frekvenci šest až osm vycházek měsíčně na Olšanských hřbitovech, Vinohradech, Malvazinkách a Vyšehradě. V přípravě jsou vycházky také po Břevnově, Bubenči a Šáreckém hřbitově. Okruhy vycházek jsou různě tematicky zaměřené, například Za osobnostmi národního obrození, malíři, hrdiny odboje, spisovateli 19. či 20. století, osobnostmi filmu, za významnými architekty, za uměleckými díly a podobně,“ upřesnil ředitel Správy pražských hřbitovů Karel Kobliha.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV