Humplík (ODS): Paní veřejná ochránkyně práv se chová spíše jako veřejná ochránkyně státu

22. 8. 2014 7:40

ODS Praha se výrazně ohrazuje proti návrhu veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové, která v rámci novely zákona o zdravotním pojištění navrhuje, aby zdravotní pojišťovny získaly přístup k citlivým datům rodinných příslušníků a partnerů pojištěnců.

Humplík (ODS): Paní veřejná ochránkyně práv se chová spíše jako veřejná ochránkyně státu
Foto: Archiv FH
Popisek: Předseda pražské ODS Filip Humplík

“Paní veřejná ochránkyně práv se chová spíše jako veřejná ochránkyně státu. Ombudsman má být zárukou ochrany osobních svobod občanů, nikoliv umožňovat zdravotním pojišťovnám se dostat k dalším osobním a zdravotním údajům lidí, kteří  u dané pojišťovny nejsou pojištěni. Ani samotné pojišťovny o tuto pravomoc nestojí. Paní ombudsmanka pravděpodobně potřebovala vykázat nějakou činnost, ale vymyslela akorát zbytečný paskvil. Údaje o zdravotním stavu jsou intimní záležitost, ke které by se mělo dostat co nejméně cizích lidí,” konstatuje kandidát ODS Praha na primátora a lékař Bohuslav Svoboda

“Tento návrh paní ombudsmanky jde bytostně proti veškerým hodnotám, které pravicová strana jako ODS zastává. Stát nemá strkat nos do soukromí obyvatel a pokud už musí, tak po řádném zdůvodnění a ze závažných důvodů. Efektivnější doručování zásilek pojišťovny pojištěnci, což udává úřad ombudsmana jako jeden z hlavních důvodů, mezi ně určitě nepatří. Údaje o zdravotním stavu a nacionále jsou velmi hodnotné pro představitele soukromých pojišťoven, kteří často sedí ve správních radách těch veřejnoprávních. Při nejlepším toto paní ombudsmanka nevěděla, pak by měla svůj návrh stáhnout a omluvit se, popřípadě to věděla a v tom případě by se měl její úřad přejmenovat na “Úřad veřejného ochránce zájmů soukromých pojišťoven”,” konstatuje předseda pražské ODS Filip Humplík.

Poslanci za ODS v Praze se pokusí získat podporu ostatních stran ve Sněmovně pro zamítnutí tohoto zbytečného a především nebezpečného návrhu jdoucímu proti zájmům občanů České republiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ODS

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Janderová (ODS): Kádrováci v akci

14:18 Janderová (ODS): Kádrováci v akci

O tom, jak si demokracii představují pořadatelé obřího Koncertu pro budoucnost, který se uskutečnil …