Jan Hamáček navštívil Liberecký kraj: Vezu si několik podnětů

8. 11. 2015 9:06

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček navštívil tento týden Liberecký kraj. Kromě setkání s radními a s hejtmanem Martinem Půtou Jan Hamáček debatoval i se studenty Gymnázia F. X. Šaldy, navštívil Jedličkův ústav Liberec nebo společnost VÚTS.

Jan Hamáček navštívil Liberecký kraj: Vezu si několik podnětů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda poslanecké sněmovny Jan Hamáček

"S radními jsme mluvili hlavně o zdravotnictví, konkrétně o liberecké nemocnici, ale i o silnicích nebo surovinové koncepci. Vezu si odsud několik podnětů, které budu ve sněmovně tlumočit a zasadím se o jejich prosazení " uvedl Jan Hamáček. "Liberecký kraj má mnoho společných problémů s nedalekou Mladou Boleslaví, kde žiji. Proto problémům regionu dobře rozumím," doplnil.

Před polednem předseda sněmovny debatoval se studenty libereckého gymnázia. "Studenti se zajímali o aktuální témata, zejména o řešení uprchlické krize. Debata s nimi mi vlila velkou naději do budoucnosti," řekl Hamáček po diskusi na gymnáziu.

Odpoledne vyčlenil Jan Hamáček návštěvě libereckého Jedličkova ústavu. Prohlédl si prostory zařízení, seznámil se s poskytovanými pobytovými službami, viděl práci s rehabilitačními boxy nebo navštívil Centrum denních služeb. Poseděl si také v Čajovně ústavu. „Zaujala mě unikátní rehabilitační metoda navracející pacienty do běžného života i po závažných úrazech. Bylo mi ctí zařízení předat finanční dar. Bylo poznat, že zaměstnanci ústavu své práci věnují velký kus svého srdce,“ řekl Jan Hamáček.

Na programu měl předseda PSP ČR také návštěvu Výzkumného ústavu technických strojů (VÚTS), kde si prohlédl výrobní prostory a seznámil se s činností společnosti. Ocenil tradici a vysokou úroveň výzkumného ústavu. Mluvilo se zde rovněž o financování výzkumu v ČR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mach (Svobodní): Připomínám, že marže není zisk

20:30 Mach (Svobodní): Připomínám, že marže není zisk

Komentář a facebookovém profilu k výši marží obchodníků