Jirsa (ODS): Několik říjnových zážitků z Makedonie

10.10.2015 7:27 | Zprávy

Do Makedonie jsem byl vyslán Senátem na pozvání českého velvyslanectví, abych se na vlastní oči přesvědčil o situaci "migračního proudu".

Jirsa (ODS): Několik říjnových zážitků z Makedonie
Foto: ods.cz
Popisek: Senátor za ODS Tomáš Jirsa

Celý život pomáhám lidem, mám sociální cítění, jsem věřící katolík, ale k tomu, co jsem viděl v Makedonii, jsem musel přistupovat jako chladný pozorovatel. Ostatně, kdyby to nebylo tragické, tak je migrační proud bizarní:

Za prvé, všechny zúčastněné státy zcela veřejně a flagrantně porušují primární právo EU.  Až na břehy Řecka dopravují migranty pašeráci. Na území EU a dalších evropských států se jich ujímá stát. Řecko je autobusy přepraví na makedonskou hranici, tedy pošle je mimo EU. Makedonci je nastrkají do vlaků s uzavřenými dveřmi a převezou je přes území Makedonie na hranice se Srbskem. Migranti přejdou přes hranici, nasednou do srbských autobusů, které je odvezou do Chorvatska nebo Maďarska, tedy opět do země EU. A tyto státy pak migranty vezou do Německa. Denně až pět tisíc...

Kancléřka Merkelová udělala obrovskou chybu, že migrantům otevřela náruč. Již dnes někteří němečtí zemští premiéři říkají, že jejich (německé) zemské země jsou na hranici kapacit a mluví o stavbě plotu. A pod tlakem Německa udělali další chybu lídři EU, když migrantům vzkázali, že si je země EU budou rozdělovat kvótami. A tak proud migrantů neklesá.

Za druhé, naprostá většina migrantů nejsou akutní uprchlíci z válečných zón, ale pokud jsou to Syřané, jdou z táborů v Turecku a dalších relativně bezpečných zemí. Dnes je však již zřejmé, že minimálně polovina migrantů jsou kosovští Albánci, Albánci, Afričané a lidé z dalších relativně bezpečných zemí. Je tedy správné nenazývat tyto lidi "uprchlíky", ale "migranty", ve většině případů "ekonomickými migranty". Představa, že tito lidé nastoupí do našich továren a pomohou německému nebo českému hospodářství, o čemž sní někteří politici, je zcela mylná. Včera jsem četl, že Německo bude potřebovat 300 000 učitelů němčiny, protože německy samozřejmě nikdo z nich nemluví.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Gregorová (Piráti): Musíme dát utrum firmám, které obcházejí ruské sankce

23:08 Gregorová (Piráti): Musíme dát utrum firmám, které obcházejí ruské sankce

Europoslankyně Markéta Gregorová se jako jediná česká zástupkyně účastnila Kyjevského bezpečnostního…