KDU-ČSL má novou poslankyni, nahradí Tomáše Podivínského

9. 12. 2014 21:32

Tomáš Podivínský se stal velvyslancem v Německu. Uvolněné poslanecké křeslo připadne Pavle Golasowské (50). Ta dosud působí jako vedoucí poradny Elpis pro oběti domácího násilí a sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi ve Slezské diakonii v Třinci, kde je i zastupitelkou.

KDU-ČSL má novou poslankyni, nahradí Tomáše Podivínského
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL

Její specializací je rodinná a sociální politika a ochrana obětí domácího násilí. Poslanecký slib Golasowská složila na úterní schůzi Poslanecké sněmovny. Před tím se setkala s předsedou sněmovny Janem Hamáčkem a zúčastnila se jednaní poslaneckého klubu KDU-ČSL.

„Aktuálním problémem, do kterého chci vnést své zkušenosti a odbornost, je financování neziskových organizací. Ty dnes často působí v nejistotě, protože nevědí, zda jim na další období budou přiděleny finanční prostředky. Chci se podílet na přípravě strategie pro dlouhodobé financování neziskových organizací a problematiku politiky zaměstnanosti,“ říká poslankyně Pavla Golasowská.

„Jsem rád, že v našem poslaneckém klubu bude přítomna žena. Jsem přesvědčen, že poslankyně Golasowská bude velkým přínosem například v sociálním výboru,“ dodává předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jiří Mihola.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kdu.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

18:00 VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

Od páteční 14. hodiny jsme rozhodovali o novém složení Poslanecké sněmovny ČR, v níž usednou dvě sto…