Ta se sice původně měla uskutečnit již minulý měsíc, ovšem vzhledem k negativnímu pnutí vůči dohodě se rozhodl předseda o odložení debaty i hlasování o finální podobě doporučení.
Kdo debatu k TTIP dlouhodobě sleduje, nemohl být vůbec překvapen. Příznivci dohody často argumentovali tím, že TTIP je de facto důsledek globalizace, za kterou nemůžeme, avšak pokud v ní chceme mít silné slovo, tak musíme tuto smlouvu podpořit. Podle nich smlouva, která má za cíl harmonizovat standardy, žádné evropské standardy neohrožuje, USA tedy asi všechny naše přijme. Až je USA všechny přijme, tak se časem stanou vysokými globálními standardy a EU se tak podaří europeizovat globalizaci. Pokud totiž EU a USA nevytvoří světové standardy, hrozí, že je určí buď Indie, nebo Čína. Nechť si o reálnosti těchto vizí udělá názor sám čtenář.
Hlasy proti smlouvě byly v sále silně kritizovány za neznalost. Byli jsme pro ně strašpytlové, zatímco někteří působili aurou sebejistoty, že ve smlouvě, kterou neviděli, není nic, co by evropským občanům mohlo ublížit. Varovné prsty byly ignorovány a slepá naděje vítězila. Máme prý věřit vyjednavačům, jak podotkl europoslanec Telička.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV