Kovářová (STAN): Česká pošta by měla od tlaku na rušení poboček ustoupit

7. 2. 2014 22:33

V nedělních Otázkách Václava Moravce uvedl ministr vnitra Milan Chovanec, že učiní vše pro to, aby síť poštovních poboček byla zachována ve své současné podobě. V rozporu s tímto výrokem je ale aktivita České pošty, která podle aktuálních informací i v těchto dnech vyvíjí silný tlak na jejich rušení.

Kovářová (STAN): Česká pošta by měla od tlaku na rušení poboček ustoupit
Foto: Redakce
Popisek: Starostové a nezávislí

„Domníváme se, že i s ohledem na ministrovo prohlášení by Česká pošta měla od tlaku na rušení svých poboček okamžitě ustoupit,“ říká poslankyně Věra Kovářová, která se v této věci rozhodla ministra vnitra Chovance interpelovat. Právě ministerstvo vnitra vykonává ke státnímu podniku Česká pošta zřizovatelská práva.

Zdá se, že výzva poslankyně Kovářové by mohla padnout na úrodnou půdu. Ministr Chovanec přislíbil, že se s generálním ředitelem České pošty setká. Jedním z jeho požadavků přitom bude, aby tlak na rušení poboček ustal minimálně do doby, než bude provedena obšírnější analýza situace tohoto státního podniku. Dále uvedl, že nejpozději za měsíc a půl předstoupí před Poslaneckou sněmovnu s prvním návrhem na stabilizaci České pošty a její vývoj, který bude z této analýzy vycházet.

„Jsem sice ráda, že se podle slibu pana ministra tlak na rušení venkovských pošt uvolní, na druhou stranu klíčové bude až to, co se objeví v analýze a návrhu, se kterým přijde do Poslanecké sněmovny,“ upozorňuje poslankyně Kovářová a dodává: „Vývoj v této oblasti proto budeme dál pozorně sledovat.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: STAN

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veselý (ČSSD): Začněme třeba tím, že přestaneme prudit

14:08 Veselý (ČSSD): Začněme třeba tím, že přestaneme prudit

O příčinách volebního neúspěchu, byť přesnější by zřejmě bylo slovo dekl, ČSSD bylo a zřejmě ještě b…