Kupka (ODS): Další promarněná příležitost - Česko bez vysokorychlostního internetu?

20. 1. 2016 15:42

Ukazuje se, že vláda není připravena využít 14 miliard korun na rozvoj vysokorychlostního internetového připojení. Příprava projektu se prodlužuje a odsouvá. Dokonce i koaliční ministři se častují vzájemnou kritikou a pan premiér odsouvá jasná vyjádření, jak to nakonec bude. To ale veřejnost nezajímá.

Kupka (ODS): Další promarněná příležitost - Česko bez vysokorychlostního internetu?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Kupka

Na jedné straně má vláda plná ústa ujišťování, jak chce podporovat vzdělanostní ekonomiku a investovat do budoucnosti. Když ale má na druhé straně ukázat, že to myslí vážně, selhává. Lidem zbývají jen prázdné sliby. Zkvalitnění internetového připojení napříč republikou by přitom nepochybně mělo významný vliv na další rozvoj české ekonomiky a zvýšení její konkurenceschopnosti. 

Nechceme se dočkat další variace na neúspěšné téma internet do škol. Žádáme proto vládu, aby co nejrychleji přestala bezradně přešlapovat na místě a přípravu rozvoje vysokorychlostního internetu rozhýbala a jednala přitom s těmi, kteří na trhu působí. Recepty na zavedení existují po celé Evropě a není třeba kvůli tomu zakládat pochybné státní podniky.

Martin Kupka
místopředseda ODS

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 5 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Vondráček (ANO): Smyslem novely ústavního zákona je, aby nejvyšší auditní instituce mohla kontrolovat veškeré finanční prostředky, které jsou v této zemi vynakládány

10:43 Vondráček (ANO): Smyslem novely ústavního zákona je, aby nejvyšší auditní instituce mohla kontrolovat veškeré finanční prostředky, které jsou v této zemi vynakládány

Projev na 24. schůzi Senátu 26. května 2016 k Návrhu ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon …