Laudát (TOP 09): Černá středa pro české podnikatele

12. 2. 2016 10:07

10. únor 2016 vejde do historie jako černá středa pro podnikatele. Koalice ČSSD, ANO 2011 a KDU – ČSL, i za cenu porušení jednacího řádu Sněmovny, odhlasovala zákon o elektronické evidenci tržeb.

Laudát (TOP 09): Černá středa pro české podnikatele
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

Tím však atak na podnikatele ten den neskončil. V podvečerních hodinách prošly druhým čtením dvě novely zákonů z dílny ministra Pelikána. Jedna se týká trestní odpovědnosti firem. V roce 2011 jsme museli splnit povinnou transpozici EU. Tehdy vláda celkem logicky prosadila minimalistickou verzi. Zákon výčtem stanovil, ze kterých trestných činů mohou být firmy obviněny.

Současná vláda s velkou pravděpodobností prosadí schválení zákona, podle kterého může být firma obviněna ze všech trestných činů, s několika výjimkami, např. vlastizrady, provedení pohlavního styku mezi rodinnými příslušníky, dvojitého manželství, nebo zanedbání péče o děti. Firmy se tak dostanou do podstatně horší situace a větší právní nejistoty, než dosud.

Třetí zářez proti podnikatelskému prostředí se týká zavedení trestnosti přípravy trestného činu. Babišova parta ví, kdy se snažíte optimalizovat daně, a kdy chcete spáchat daňový podvod. Před nedávnem vyšly analýzy, podle kterých od TOP 09 a ODS odešli voliči podnikatelé k Hnutí ANO. Zvláštní druh narcismu v Českých zemích.

František Laudát, předseda Poslaneckého klubu TOP 09

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

18:00 VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

Od páteční 14. hodiny jsme rozhodovali o novém složení Poslanecké sněmovny ČR, v níž usednou dvě sto…