Lidinský (Úsvit): Nechci dělat imigrační paniku, ale vnitro má kapacity už jen na pár dní

26.08.2015 7:23 | Zprávy

Nechci v žádném případě vyvolávat paniku, ale vycházím pouze z informací, které poslancům posílá každý týden Ministerstvo vnitra ohledně počtu imigrantů na našem území.

Lidinský (Úsvit): Nechci dělat imigrační paniku, ale vnitro má kapacity už jen na pár dní
Foto: red
Popisek: Miroslav Lidinský, předseda hnutí Úsvit - Národní koalice

Z materiálů mi vychází logická matematická rovnice. Kapacity se naplní v řádech dnů.

Ministerstvo ve své statistice uvádí, že pro záchytné účely jsou zřízena jednotlivá zařízení a plus se v brzké době bude otevírat jedno další v Ústeckém kraji. 

Bělá Jezová kapacita 600 stav k 23.8  576 ubytovaných
Vyšní Lhoty kapacita 300 stav k 23.8  215 ubytovaných
Zastávka u Brna kapacita 216 stav k 23.8  196 ubytovaných
Drahonice budou teprve otevřeny kapacita 240 lůžek

Pokud tedy nejsme již dnes na stropě, tak máme volných pouhých 129 míst. Podle mluvčí Cizinecké policie Kateřiny Rendlové zadrží v průměru na našem území policisté 44 imigrantů denně. Navíc Maďarsko nestíhá plnit lhůty Dublinského usnesení o „zpětném odběru“  a imigranti se nám zde prostě hromadí. Nemluvě o víkendové anabázi, kdy tisíce uprchlíků prolomily kordon makedonské policie a míří dál do Evropy a podle OSN budou přes Makedonii procházet 3000 migrantů denně !

Už jsem opakovaně vyzýval k uzavření hranic a spolupráci Policie ČR s Armádou ČR. Souběžně by státy schengenského prostoru měly přistoupit k okamžité společné akci armád a policií jednotlivých států na území Maďarska. Zatím však mé výzvy zůstávají liché a  Sobotkova liknavost mě rozhodně nenechává chladným.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Praha podpoří opravy památkových objektů

12:06 Pospíšil (TOP 09): Praha podpoří opravy památkových objektů

Pražští radní souhlasili s finanční podporou na opravy památek pro letošní rok. Peníze v celkové výš…