MŠMT: Konference česko-japonské spolupráce ve výzkumu a vývoji

14. 7. 2013 17:31

Ve dnech 9. a 10. července 2013 pořádalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ve spolupráci s Velvyslanectvím Japonska v Praze konferenci zaměřenou na problematiku česko-japonské spolupráce ve výzkumu a vývoji, jejímž iniciátorem byla japonská strana.

MŠMT: Konference česko-japonské spolupráce ve výzkumu a vývoji
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zaměstnanec v laboratoři

Japonskou delegaci přivítal na ministerstvu školství náměstek ministra pro vysoké školství a výzkum Tomáš Hruda. Za japonskou delegaci konferenci formálně zahájil Jeho Excelence Shin Maruo, velvyslanec pro vědu a technologie Ministerstva zahraničních věcí Japonska. Hlavními tématy konference, jejímž smyslem bylo navázání kontaktů a nastavení budoucí spolupráce, byly oblasti: úspory energie a inteligentní komunita, dále nanotechnologie (regenerativní medicína, zdravotnické prostředky, povrchové modifikace) a studium dlouhodobé životnosti materiálů. Na závěr konference obě strany vyjádřily zájem i nadále pokračovat a rozvíjet vzájemnou spolupráci ve výzkumu a vývoji mezi Českou republikou a Japonskem.

Z České republiky se akce zúčastnili zástupci Rady pro výzkum, vývoj a inovace; Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy; Ministerstva zahraničních věcí; Ministerstva průmyslu a obchodu; Akademie věd ČR; CzechInvestu; Technologické agentury ČR a několika veřejných vysokých škol.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Ministerstvo školství

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vaněk (ODS): Poslanecká kouzla ve Středočeském kraji

10:38 Vaněk (ODS): Poslanecká kouzla ve Středočeském kraji

A další poučení plyne i pro voliče, kteří si ztěžují že není koho volit a že zločinné „stranické sek…