Mach (Svobodní): Věřili jsme, že Unie sníží korupci. Komise je odtržená od toho, co si myslí lidé. Falešný sen se totálně rozpadá

30. 1. 2016 22:00

Příspěvek na lednovém plenárním zasedání europarlamentu ve Štrasburku v rámci jednominutových projevů k důležitým politickým otázkám:

Mach (Svobodní): Věřili jsme, že Unie sníží korupci. Komise je odtržená od toho, co si myslí lidé. Falešný sen se totálně rozpadá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Petr Mach

Pane předsedající, když Česká republika vstupovala do Evropské unie, tak mnozí mí spoluobčané veřili, že členství v Evropské unii sníží korupci, že upevní demokracii v naší zemi, že přinese prosperitu. Nyní musí každý vidět, že tento falešný sen se totálně rozpadá.

Všichni v České republice vidí, že evropské fondy pouze zvýšily korupci. Hlasování proti České republice ve věci migračních kvót ukázalo na pravou nedemokratickou podstatu Evropské unie a ukázalo naprostou odtrženost Evropské komise od toho, co si myslí obyčejní lidé v České republice.

Navíc teď vidíme, že ani to rozhodnutí o kvótách nefunguje. Evropský parlament z toho byl úplně vynechán, že je to urgentní, a stejně nebyla Evropská komise schopna nic udělat a je to jenom dobře. Většina občanů ve Velké Británii si zřejmě nyní přeje vystoupení a já se tomu vůbec nedivím.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Horáček: Nejsem z těch, co kvílejí

0:00 Horáček: Nejsem z těch, co kvílejí

Komentář na facebookovém profilu k akci Koncert pro budoucnost