Maršíček (KSČM): K situaci na Policejní akademii ČR

16. 1. 2016 6:32

Podle informací ze sdělovacích prostředků, Akademický senát Policejní akademie ČR, se již téměř dva roky zabývá způsobem výkonu veřejné správy ze strany náměstkyně ministra vnitra Moniky Pálkové a ředitele odboru policejního vzdělávání Petra Nováka. Údajně dva roky dochází k systematickému, dlouhodobému poškozování Policejní akademie.

Maršíček (KSČM): K situaci na Policejní akademii ČR
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Stínový ministr KSČM pro resort vnitra Zdeněk Maršíček

Jedná se o netransparentnost, nedodržování zákona, nekompetentnost, aroganci moci, neúctu k akademickým svobodám a členům akademické obce. Dochází k postupům bez racionálního a přesvědčivého zdůvodnění evokující skryté, utajené nebo korupční motivy. Vytýkáno také je, že dva roky nebyl úsek náměstkyně Pálkové schopen předložit jediný koncepční dokument, který by zhodnotil předchozí požadavky MV vůči Policejní akademii ČR z let minulých. Je kritizováno, že ze strany MV není uskutečňováno objektivní zjišťování skutečných vzdělávacích potřeb příslušníků, jejich analýza a dlouhodobé plánování směrem k Policejní akademii. Není kladen důraz na odbornou specializaci odpovídající náplni služební činnosti příslušníka (71% vysokoškolsky vzdělaných policistů nedisponuje právním nebo bezpečnostně právním vzděláním).

O tom, že se na Policejní akademie potýká s problémy již dlouhodobě, svědčí skutečnosti, že již v roce 2004 některá média zveřejnila zneklidňující informace o nedobré situaci na Policejní akademii. Tyto informace naznačovaly, že namísto výchovy elitních policistů pro výkon služby v zájmu zákona vstoupil do popředí boj o ovládnutí klíčových pozic ve vedení akademie. V minulosti byli také za nejasných okolností, odvoláni děkan bezpečnostně právní fakulty Antonín Filák a prorektor pro strategii a vnější vztahy Jan Brázda. Oba byli odvoláni tehdy rektorem Vladimírem Plecitým na návrh akademického senátu.

Ministerstvo vnitra, jako zřizovatel Policejní akademie, by mělo na základě šetření přijmout neprodleně adekvátní opatření k posílení dobrého jména Policejní akademie.

Zdeněk Maršíček, stínový ministr vnitra za KSČM

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Horáček: Nejsem z těch, co kvílejí

0:00 Horáček: Nejsem z těch, co kvílejí

Komentář na facebookovém profilu k akci Koncert pro budoucnost