Ministr Drábek: Chci hledat konstruktivní řešení

7. 3. 2011 19:25

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek se minulý týden dohodl s Národní radou zdravotně postižených na diskuzi nad předloženými novelami zákonů.

Ministr Drábek: Chci hledat konstruktivní řešení

Novela čtyř zákonů byla předložena do vnějšího připomínkového řízení v pátek 25. 2., diskuze nad nimi by měla být ukončena do konce března. „Pokud Národní rada zdravotně postižených přijde s relevantními argumenty, proč a jakým způsobem navržené materiály upravit, pak se tomu nebráním. V tomto duchu jsem také s předsedou NRZP Václavem Krásou již minulý týden jednal," řekl ministra práce a sociálních věcí Jaromír Drábek.

Ohlášení plánované demonstrace proto nepovažuje za šťastné, resp. konstruktivní řešení, o vzájemném dialogu mezi Národní radou a ministerstvem nepochyboval. Dnešní systém administrace a rozdělování podpor tělesně postižených je velmi nákladný, snahou resortu je jej zefektivnit, zejména zjednodušit administrativní náklady s ním spojené. Zavedení nového systému u průkazů TP, ZTP a ZTP/ P, resp. jejich nahrazení novými druhy průkazů, nemá za cíl oklestit výhody, které hendikepovaným přinášely. Úlevy v běžném životě zůstanou zachovány, pouze se upravují kritéria, aby nebyly tyto průkazy zneužívány. Dnes je držitelů těchto průkazů v České republice téměř půl milionu. Dvouleté přechodné období neznamená rušení těchto výhod, ale pouze umožňuje jednotlivým poskytovatelům plynulý přechod do nového systému (platnost původních průkazů zůstane v této době zachována).

Více:
Budeme žebráci, brání se postižení škrtům. VV je litují

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Ministerstvo práce a sociálních věcí

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Předčasné volby jsou nejhorším možným scénářem

13:58 Kolovratník (ANO): Předčasné volby jsou nejhorším možným scénářem

Komentář na facebookovém profilu k předčasným volbám