Ministr Stropnický: Armáda bude vždy taková, jací budou její vojáci

24. 2. 2016 17:07

Ministr obrany Martin Stropnický, předseda Vojenského fondu solidarity generálmajor Jaroslav Kocián a rektor-velitel Univerzity obrany brigádní generál Bohuslav Přikryl převzali od zástupců hokejového klubu Kometa Brno šek ve výši 215 tisíc korun z výtěžku aukce dresů, v nichž nastoupili brněnští hráči během jednoho ze zápasů lednových Hokejových her pod širým nebem. Slavnostní ceremoniál se odehrál před začátkem úterního extraligového zápasu, v němž změřili síly hráči Komety a Třince.

Ministr Stropnický: Armáda bude vždy taková, jací budou její vojáci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr obrany Martin Stropnický

Na koberec natažený podél mantinelu nejprve nastoupilo dvanáct novodobých válečných veteránů z Afghánistánu, které vzápětí doplnili představitelé hostitelského klubu, města Brna a armády. Předseda představenstva Komety Egbert Zündorf a brněnský primátor Petr Vokřál pak v přímém přenosu České televize předali zástupcům resortu obrany symbolický šek s částkou 215 tisíc korun, za který Kometě a všem přispěvatelům poděkoval ministr Martin Stropnický.

„Tato částka pomůže provozu Komunitního centra pro veterány, které chceme zde v Brně rozjet od září tohoto roku. Je to místo, kde se budou veteráni setkávat a kde jim budeme pomáhat se začleněním do běžného života po návratu ze zahraničních misí,“ uvedl ministr Stropnický ve svém proslovu a poté se ujal vhození slavnostního buly mezi kapitány obou celků. „Komunitní centrum pod patronací brněnské Vojenské nemocnice nabídne psychologickou a sociální pomoc jak pro vojáky, tak pro jejich rodiny. Bude připrav

ovat vzdělávací kurzy, sportovní aktivity a další společenský program. „Brno je v tomto ohledu unikátní, protože zde vzniká úplně první podobné zařízení pro vojáky v České republice. Jeho provoz bude spolufinancován z nadačního Vojenského fondu solidarity,“ uvedl ministr Stropnický pro informační server brněnské Komety.

Speciální dresy připomínaly maskovací uniformy

Ve speciální sadě dresů, které připomínaly maskovací uniformy a jejichž internetová aukce vynesla příspěvek do nadačního fondu, se rozcvičovali hráči Komety před utkáním s Plzní v rámci Hokejových her 2016. Ty proběhly na začátku ledna v dočasně zbudované aréně na místě někdejšího brněnského zimního stadionu Za Lužánkami a na jejich pořádání se podílela i Univerzity obrany, jejíž studenti vypomáhali s pořadatelskou službou. Význam jediné vojenské vysoké školy v České republice nastínil ministr obrany během svého úterního pobytu v Brně: „V dnešní době je důležité nejen to, aby její absolventi byli specialisty ve svém oboru. Musí zároveň umět vychovávat své podřízené k vlastenectví a hrdosti na službu pro naši zemi. Armáda totiž bude vždy taková, jací budou její vojáci.“

Příznivá atmosféra vydržela během celého úterního utkání, které hráči domácí Komety dovedli k vítězství 3:1, což jim dává reálné vyhlídky pro postup do play-off.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

18:00 VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

Od páteční 14. hodiny jsme rozhodovali o novém složení Poslanecké sněmovny ČR, v níž usednou dvě sto…