Ministr Stropnický: Jste ve škole, tady si můžete dovolit udělat chybu

17. 3. 2016 10:12

Ačkoli jedna ze skupin studentů 4. ročníku Univerzity obrany měla tento týden v pondělí odpoledne při výuce angličtiny za úkol rozbor textu s názvem typický den, průběh této vyučovací hodiny byl značně netypický. V jazykové učebně s nimi totiž do lavic zasedl ministr obrany Martin Stropnický.

Ministr Stropnický: Jste ve škole, tady si můžete dovolit udělat chybu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr obrany Martin Stropnický

„Nedejte se rušit, já budu jen sedět a poslouchat,“ řekl ministr obrany anglicky poté, co v doprovodu rektora-velitele UO brigádního generála Bohuslava Přikryla vstoupil do výukové místnosti ve třetím patře budovy Kounicova 44. Ještě se dotázal na to, jak dlouho se příslušná skupina angličtinu učí a pak se už někdejší diplomat zaposlouchal do diskuse o typickém průběhu dne vojenského studenta. Přes svá úvodní slova se ministr za chvíli do diskuse zapojil, když se lektora – rodilého mluvčího – dotázal na specifické použití určitého členu ve frázi to have lunch.

Po dvacetiminutovém „náslechu“ se Martin Stropnický s adepty vojenské profese rozloučil, ještě předtím je však vyzval k většímu důrazu při projevu: „Jste ve škole, tady si můžete dovolit udělat chybu, tak se neostýchejte projevit.“ Stejnou radu pak použil i u další skupiny, jejíž výuku navštívil. Zde měla výzva ještě větší opodstatnění, protože skupinu tvořily z převážné části dívky prvního ročníku civilního studia.

Po půlhodinovém jednání s rektorem-velitelem Univerzity obrany pak Martin Stropnický vstoupil do Síně vědecké rady, kde na něj čekalo 35 vojenských studentů prvního a druhého ročníku, kteří absolvují v loňském akademickém roce zavedený souvislý pětiletý studijní program. Ministr obrany navodil téma současné bezpečnostní situace v souvislosti s migrační krizí, děním v Evropské unii a konfliktem v Sýrii a ptal se studentů na jejich názory, třeba na otázku případného vstupu Turecka do Unie. Zde se zmínil o své zkušenosti, kterou nabyl v dětství během tříletého pobytu v této zemi, kde jeho otec pracoval na velvyslanectví.

Ministr mluvil také o dezinformačních kampaních, vedených v prostředí internetu. „Na této škole byste měli získat vzdělání a schopnosti, které vám umožní všechny dostupné informace vyhodnotit a vytvořit si svůj názor, to je stejně důležité jako umět zacházet se zbraní,“ řekl Martin Stropnický na závěr setkání se studenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peter (TOP 09): Právní stát, nebo technologie moci?

6:37 Peter (TOP 09): Právní stát, nebo technologie moci?

Ano, to je to přesně to oč tu běží, když se zvolení poslanci baví o počtu členů výboru Poslanecké sn…