Ministr Stropnický: Společná obranná politika EU je v našem zájmu

28. 2. 2016 10:05

Společnost Mafra ve spolupráci s Lidovými novinami pozvala ministra obrany Martina Stropnického do pražského hotelu InterContinental Prague, aby zde debatoval se zástupci významných firem a podniků, diplomaty a politiky. Tématy byly otázky bezpečnosti, modernizace armády a její materiální a personální vybavenost či obranné akvizice.

Ministr Stropnický: Společná obranná politika EU je v našem zájmu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr obrany Martin Stropnický

Za resort obrany se tzv. Mafra snídaně účastnili první zástupce náčelníka Generálního štábu generálporučík Jiří Baloun či ředitelé státní podniků VOP, LOM Praha a VTÚ.

Ministr obrany nejprve v úvodu shrnul finanční zabezpečení rozpočtové kapitoly resortu obrany, realizované legislativní a koncepční změny a představil některé aktuální obranné akvizice. Přiblížil rovněž současný stav naplňování příslušníků armády na plánové počty a také očekávání, která jsou spojená s balíčkem branné legislativy, která začne být účinná od 1. července letošního roku. Také přítomní hosté přitom uvítali, kdyby se více občanů začalo připravovat na obranu země, ať už formou dobrovolných cvičení či přímo v Aktivní záloze.

Propagace legislativních změn i branné povinnosti

V tomto smyslu ministr obrany zdůraznil nutnost propagace legislativních změn i branné povinnosti na veřejnosti. Mezi tyto aktivity patří i program POKOS, který probíhá na základních školách, či příprava armádního magazínu ve spolupráci s Českou televizí a v neposlední řadě i obdobné debaty, jako ta v hotelu InterContinental Prague.

„Český národní zájem v oblasti obrany je funkční Aliance a aktivní úloha Spojených států z hlediska zabezpečení obrany v Evropě. A naším druhým strategickým zájmem je, aby Evropská unie byla schopna nějaké společné obranné politiky,“ zakončil debatu ministr obrany Martin Stropnický.

Moderátor debaty, ředitel redakce Lidových novin Veselin Vačkov ,poté poděkoval ministrovi za účast a vyjádřil přání, aby se podobná debata za rok opět zopakovala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sládek (SPR-RSČ): Slouha prezidentem aneb Bude příští prezident nosit na saku logo svého mecenáše?

12:43 Sládek (SPR-RSČ): Slouha prezidentem aneb Bude příští prezident nosit na saku logo svého mecenáše?

V parlamentních volbách předvedl soudruh Babiš, jak snadné je koupit si volební výsledek.