Ministr Zaorálek jednal s nizozemským ministrem zahraničí

17. 1. 2016 20:15

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se 15. ledna 2016 v Černínském paláci setkal s ministrem zahraničních věcí Nizozemského království Bertem Koendersem a s nizozemským ministrem pro migraci Klaasem Dijkhoffem. Hlavními tématy jednání s nizozemskými partnery byla unijní agenda a otázky migrace a bezpečnosti.

Ministr Zaorálek jednal s nizozemským ministrem zahraničí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek

Ministři projednali agendu současného předsednictví Nizozemska v Radě EU a věnovali se také nelegální migraci, bezpečnostní a obranné politice, boji s mezinárodním terorismem, regionálním konfliktům a otázkám energetické bezpečnosti. „Pokud jde o migraci, debata byla velmi konkrétní. Mluvili jsme o nástrojích a způsobech, jak zajistit funkčnost hotspotů a transparentní ochranu vnějších hranic,“ komentoval jednání ministr Lubomír Zaorálek. „Musíme našim občanům zaručit, že dokážeme zastavit příliv nelegálních migrantů,“ dodal šéf české diplomacie. Partneři se také domluvili na koordinaci spolupráce nizozemského předsednictví EU a Visegradské skupiny, jíž v současné době ČR předsedá.

Nizozemští ministři se v rámci své pracovní návštěvy sejdou i s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou, předsedou PS PČR Janem Hamáčkem a s dalšími představiteli české vlády.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 2 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Paroubek: Je Babiš bohatou nevěstou koalice?

22:35 Paroubek: Je Babiš bohatou nevěstou koalice?

Babiš si ve svých médiích opět vytahoval triko. Jeho vyjádření: „Koalice asi dlouho nevydrží,“ dopro…