Ministryně Marksová: Trh práce se neustále vyvíjí a s ním i požadavky na zaměstnance

14. 6. 2017 10:40

Vzdělání zaměstnanců spolufinancuje Evropský sociální fond.

Ministryně Marksová: Trh práce se neustále vyvíjí a s ním i požadavky na zaměstnance
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová

Až 45 tisíc zaměstnanců si díky projektům podpořeným prostřednictvím výzvy č. 043 Podnikové vzdělávání zaměstnanců zlepší kvalifikaci. Zaměstnavatelé mohli požádat o dotaci na jejich jazykové vzdělávání, IT kurzy, technické a další kurzy. Náklady ve výši 1,7 miliardy korun jsou hrazeny z Evropského sociálního fondu, dalších zhruba 300 milionů korun představuje povinné spolufinancování ze strany žadatelů.

„Trh práce se neustále vyvíjí a s ním i požadavky na zaměstnance. Doplnění nových znalostí a dovedností pomůže tisícům lidí udržet si práci, proto je role vzdělávání zaměstnanců zásadní,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. K

vůli mimořádnému zájmu ze strany zaměstnavatelů byla alokace výzvy navýšena o zhruba půl miliardy korun. Přesto nebylo možné podpořit všechny žádosti. O úspěšnosti rozhodovalo bodové hodnocení. Zvýhodněni byli menší zaměstnavatelé a ti z hospodářsky problémových regionů. Zaměstnavatelé předložili bezmála 1 500 žádostí o podporu v objemu téměř 2,7 miliardy korun.

Dotaci na úhradu nákladů spojených s rozvojem lidských zdrojů nakonec dostane zhruba 1 150 z nich. Dvě třetiny žádostí přišly ze čtyř krajů: Moravskoslezského, Jihomoravského, Ústeckého a z Prahy. Průměrná výše dotace na jeden vzdělávací projekt je zhruba 1,5 milionu korun. Realizace projektů, resp. vzdělávacích aktivit už ve většině případů běží.

Seznam podpořených projektů je zveřejněn na webu Evropského sociálního fondu. Obdobná výzva pro předkládání žádostí o podporu bude vyhlášena pravděpodobně v roce 2019. 

Mgr. Michaela Marksová

  • ČSSD
  • ministryně práce a sociálních věcí

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

18:00 VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

Od páteční 14. hodiny jsme rozhodovali o novém složení Poslanecké sněmovny ČR, v níž usednou dvě sto…