Ministryně Šlechtová: MMR bylo nesourodé a nesystémové, nyní je efektivním a silným resortem

6. 2. 2017 5:31

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová dnes uspořádala tiskovou konferenci u příležitosti představení hlavních priorit Ministerstva pro místní rozvoj v letošním roce. Chce se zaměřit především na podporu regionů a dotažení klíčových zákonů.

Ministryně Šlechtová: MMR bylo nesourodé a nesystémové, nyní je efektivním a silným resortem
Foto: MMR
Popisek: Karla Šlechtová, ministryně pro místní rozvoj

„MMR bylo nesourodé, nesystémové a nehomogenní, nyní je efektivním a silným resortem, který je oporou svým partnerům, pomáhá v konkrétních oblastech a řeší problémy regionů. Ministerstvo se stalo takovým mateřským ministerstvem pro regiony,“ uvedla ministryně Karla Šlechtová.  

MMR přizpůsobuje dotace potřebám a poptávce krajů, měst a obcí po celé České republice. Tím zaplňuje bílá místa – řeší potřeby starostů. Pro kraje připravuje akční plány, zejména pro ty nejpotřebnější.  

Podařilo se snížit nedočerpání EU fondů z minulého programového období 2007-2013 z hrozících až 90 mld. Kč na pouhých zhruba 26 mld. Kč. Česká republika vyčerpala ze 700 mld. Kč celých 96% prostředků. Rok 2017 je pro čerpání EU fondů klíčový. Je nutno akcelerovat čerpání EU fondů. I za cenu realokace finančních prostředků.

MMR bude i nadále podporovat cestovní ruch – především zlepšování infrastruktury i marketing. Zahraniční turisty, kteří přijedou do Prahy, je nutno přitáhnout do regionů. Česko jako jedna ze světově nejbezpečnějších destinací láká právě zahraniční turisty.   

Klíčové je zdárně dotáhnout novelu stavebního zákona – zjednodušení i zrychlení jak pro malé, tak i velké stavebníky, ale i novelu zákona o pohřebnictví.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dušek (Svobodní): Senát venkovu nepřeje, není schopný ani kompromisu

22:10 Dušek (Svobodní): Senát venkovu nepřeje, není schopný ani kompromisu

Nedávno projednával senát návrhy na možnost změn tzv. Protikuřáckého zákona. Ty vznikly na základě p…