Ministryně Šlechtová jedná na summitu OSN také o „Evropském Habitatu“ v Praze

26. 9. 2015 15:40

V New Yorku se ve dnech 25. až 27. září 2015 koná summit OSN k rozvojové agendě. Během něho budou schváleny dlouho a složitě vyjednávané cíle rozvojové agendy OSN s názvem „Agenda udržitelného rozvoje 2030“. V delegaci České republiky je i ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, do jejíž kompetence rozvoj měst a bydlení patří. Vystoupí také v zastoupení prezidenta České republiky při setkání hlav států nad tématem genderové rovnosti.

Ministryně Šlechtová jedná na summitu OSN také o „Evropském Habitatu“ v Praze
Foto: MMR, mg
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová

Setkání vrcholných představitelů států a vlád k genderové rovnosti a posílení postavení žen bylo připraveno k 20. výročí pekingské Světové konference o ženách na okraj zahájení 70. Valného shromáždění OSN. Ministryně Šlechtová se tohoto setkání zúčastní v zastoupení prezidenta České republiky Miloše Zemana. Formát tohoto vrcholného setkání poskytuje pro vystoupení prostor pouze prezidentům a premiérům.

Klíčovým bodem jednání ministryně Šlechtové v New Yorku je agenda související s velkou mezinárodní konferencí, tzv. Třetí konferencí OSN o bydlení a udržitelném rozvoji měst „Habitat III“, která se uskuteční příští rok. Ministerstvo pro místní rozvoj se přímo podílí na přípravě regionální konference OSN „Evropský Habitat“, která se uskuteční v březnu 2016 v Praze.

„Podíl obyvatel žijících ve městech trvale roste. Třeba v České republice je to 80 %. Odpovídající bydlení je přitom klíčovým předpokladem kvality života ve městech. Proto je první z opatření v rámci nového globálního cíle udržitelného rozvoje týkajícího se měst právě zajištění dostupného bydlení. A je to i důvod tematického zaměření konference OSN „Evropský Habitat,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Globální závazky členských států OSN obsažené v nové „Agendě udržitelného rozvoje 2030“, budou implementovány dalšími aktivitami OSN. Tou bude třeba konference OSN „Evropský Habitat“ v Praze. Jedná se o mezinárodní regionální konferenci OSN o bydlení a rozvoji měst. Ta je také oficiální součástí přípravného procesu konference „Habitat III“ – summitu OSN o bydlení a udržitelném rozvoji měst, který se bude konat v říjnu 2016 v Ekvádoru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

18:00 VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

Od páteční 14. hodiny jsme rozhodovali o novém složení Poslanecké sněmovny ČR, v níž usednou dvě sto…