Mirovský (Zelení): Zelení v Praze, Brně a Táboře zlevňují a zpřístupňují MHD

30.06.2015 14:03 | Zprávy

Zelení ve vedení několika měst chystají levnější, kvalitnější a přístupnější MHD. V hlavním městě bude od 1. července snížena cena ročního kuponu na deset korun denně, celkem o 1 100 korun. Levnější bude městská doprava od příštího roku i v Brně a Táboře. Chystá se rovněž sjednocování pravidel pro různé tarifní zóny či nasazení nízkopodlažních vozidel.

Mirovský (Zelení): Zelení v Praze, Brně a Táboře zlevňují a zpřístupňují MHD
Foto: zeleni.cz
Popisek: Ondřej Mirovský

V Praze kromě ročního kuponu za 3 650 korun nebude doprovod dětí mladších tří let jízdenku potřebovat a platit se nebude ani za psa. "Chceme lidem ukázat, že cestovat MHD je pro ně v mnoha situacích výhodnější. Teď ušetří nejen čas, ale i peníze. Chceme motivovat ty, kteří doposud i na krátké vzdálenosti jezdili zásadně autem, aby vyzkoušeli cestu tramvají či metrem," uvádí Ondřej Mirovský, pražský předseda zelených a zastupitel Hl. m. Prahy.

Na zkvalitnění a zlevnění městské dopravy pracují i v Brně. Zlevnění by se Brňané mohli dočkat už od roku 2016: za šalinkartu by mohli místo současných 4 750 zaplatit 2 500 korun. Projekt zelených vychází z obdobného modelu, který již přes pět let funguje ve Vídni.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Michal Šmarda byl položen dotaz

Neuvažujete o založení nové levicové strany?

Když se SOCDEM zaprodala komunistům, nemyslíte, že je tu pro novou stranu prostor?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Canov (STAN): Záchrana benefitů

19:05 Canov (STAN): Záchrana benefitů

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k pokusu o zdanění zaměstnaneckých benefitů