Nejedlý (Zelení): K Paříži

21. 4. 2017 11:05

Přestaňme nalhávat, že radikální islamismus nemá politické cíle a že terorismus není chladnokrevný politický prostředek. Střelec v Paříži včera jasně chtěl ovlivnit francouzské prezidentské volby.

Nejedlý (Zelení): K Paříži
Foto: Zelení
Popisek: Zelení

Po včerejším střeleckým útoku v Paříži bychom se měli všichni pomodlit za Evropu. Tahle situace naprosto rozhodila vývoj prezidentské kampaně a v neděli se muže stát cokoli.

Zároveň si přestaňme nalhávat, že radikální islamismus nemá politické cíle a že terorismus není chladnokrevný politický prostředek. Střelec v Paříži včera jasně chtěl ovlivnit francouzské prezidentské volby, aby pomohl zvolit kandidátku, která chce rozbít evropskou integraci, vyvést Francii z NATO a prosazovat ne-liberální, nacionalistickou, xenofobní a islamofobní politiku.

Jak líp zničit liberální demokracii lip, než zevnitř? Jak liberální demokracii zničit trvaleji, než že popře sama sebe? Jak líp zničit liberální demokracii, než se si sama instaluje své vlastni fašisty, autokraty a oligarchy.

Tedy pomodleme se za Evropu a za naše francouzské přátele, aby v neděli volili s myšlenkou na tři hesla Velké francouzské revoluce svoboda, rovnost, bratrství a volili rozumem v duchu descartovské tradice, a ne strachem.

Opak by byl vítězstvím vskutku zajímavé koalice: evropských pravicových a levicových extremistů, islamistických teroristů a Putinovského Ruska. Tak si držme palce.

Převzato z profilu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 9 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Ministr Havlíček: Je to vynucený krok z vnějšku, od EU a Mezinárodní telekomunikační unie

21:21 Ministr Havlíček: Je to vynucený krok z vnějšku, od EU a Mezinárodní telekomunikační unie

Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 26. 4. 2017 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zá…