Opoziční zastupitelé KDU-ČSL: Odvrátili jsme blamáž radnice Prahy 2 při prodeji obecních bytů

22. 2. 2016 18:29

Zastupitelé KDU-ČSL na Praze 2 upozornili před minulým jednáním rady MČ Praha 2 místostarostku Michaelu Mazancovou (OSB), že navržený způsob vypsání veřejné zakázky na administrátora prodeje části obecního bytového fondu stávajícím nájemníkům je v rozporu s příslušným usnesením zastupitelstva, což následně potvrdil i právní odbor a návrh byl z jednání rady stažen.

Opoziční zastupitelé KDU-ČSL: Odvrátili jsme blamáž radnice Prahy 2 při prodeji obecních bytů
Foto: TOP 09
Popisek: Otto Schwarz

„Myslím, že jsme se v tomhle ohledu zachovali jako konstruktivní opozice. Způsob zadání v navržené podobě mohl být totiž nepochybně napaden a celá zakázka ve svém důsledku zmařena. Problém se týkal konkrétně způsobu prodeje jednoho z domů, což je poměrně zásadní kriterium pro nabídkovou cenu uchazečů o tuto zakázku “ říká Otto Schwarz, předseda klubu zastupitelů KDU-ČSL na Praze 2.

Prodej domu Trojická 1 se stal v posledních měsících předmětem vnitrokoaličních politických licitací vzhledem k dlouhodobým vnitřním sporům v koaličním spolku „Občané za spokojené bydlení“ (OSB). Ty se vyhrotily zejména poté, co se jeden z jeho zastupitelů, který je nájemcem bytu v Trojické 1, dostal pod tlak, aby složil svůj mandát. „Je mi líto, že někteří zástupci OSB v radě si vyřizují osobní účty s nepohodlným kolegou způsobem, který je hodně za hranou elementární politické korektnosti. A nefér je především to, že do tohoto sporu jsou zatahováni i ostatní nájemníci v tomto domě“, dodává bývalá místostarostka, nyní opoziční zastupitelka Jana Duchková (KDU-ČSL).

Celá záležitost okolo prodeje domu v Trojické ulici bude mít navíc možná dohru v podobě trestního oznámení na některé členy rady pro vydírání, jak bylo dotyčným zastupitelem OSB avizováno již během minulého jednání zastupitelstva.

„Se způsobem, jakým se na Praze 2 prodává obecní majetek, nesouhlasíme. Ani pro dodatečné zařazení domu Trojická 1 do prodeje jsme nehlasovali. Pokud si to ovšem koalice odsouhlasila a navíc jsou tu pravidla prodeje stanovená zastupitelstvem, měla by být dodržována“, připojuje další členka zastupitelského klubu KDU-ČSL na Praze 2 Marie Truhlářová.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš (ANO): Hlásím další pokroky v sestavování vlády

17:50 Babiš (ANO): Hlásím další pokroky v sestavování vlády

Komentář na facebookovém profilu k aktuálnímu dění