Plaček (ČSSD): Koupím rakovinu, nebo vyměním za impotenci, nebo prodám infarkt

27. 4. 2016 20:34

Projev na 23. schůzi Senátu dne 27. 4. 2016

Plaček (ČSSD): Koupím rakovinu, nebo vyměním za impotenci, nebo prodám infarkt
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Pěkné odpoledne, vážená paní předsedající, vážený pane ministře, vážené kolegyně, vážení kolegové. Pan místopředseda Senátu, pan doktor Sobotka, mi vzal přesně tutéž otázku, kterou jsem chtěl panu ministrovi položit, to znamená efekt označení krabiček těmi ošklivými obrázky v zemích, kde již byly zavedeny. Pan ministr na tuto otázku odpověděl.

Já se vám pokusím ještě ukázat tři různé jiné pohledy na tyto ošklivé obrázky.

Já osobně jsem vášnivým sběratelem, sbírám poštovní známky. Když se dívám na internet a hledám nové přírůstky do sbírky, tak zjišťuji, že na internetu se sbírá prakticky úplně vše. Obávám se jedné věci, že tyto ač ošklivé obrázky mohou u někoho vyvolat sběratelský zájem. Sbírat do série se stejným obrázkem různé krabičky je, myslím si, ten efekt, který bychom určitě nechtěli docílit. Takové inzeráty jako – koupím rakovinu, nebo vyměním za impotenci, nebo prodám infarkt – ono to asi bude opravdu docela zvláštní.

Na krabičkách cigaret, a to přiznávám, že jsem kuřák, i když ne příliš vášnivý zase v tomto případě, na těch krabičkách budou ošklivé obrázky. Ty někomu budou opravdu vadit. Tato transpoziční novela zase dává možná nečekaný byznys některým výrobcům, kteří budou vyrábět úplně něco jiného, to znamená náhradní krabičky, na kterých budou obrázky – právě ten velbloud, koníčci, pěkná příroda. Takže efekt bohužel zase nemůžeme očekávat. Budou kožená pouzdra, tabatěrky.

Toto všechno bude mít zelenou.

Možná ještě jeden pohled. Jak víte, jsem samozřejmě patolog, je to pro odlehčení tohoto příspěvku, takže musím říct, že ty ošklivé obrázky u mě budou tedy určitě evokovat nostalgické vzpomínky.

Děkuji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Janderová (ODS): Kádrováci v akci

14:18 Janderová (ODS): Kádrováci v akci

O tom, jak si demokracii představují pořadatelé obřího Koncertu pro budoucnost, který se uskutečnil …