Plzák (ANO): Mám opravdu strach

13. 9. 2017 13:28

Projev na 60. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. 9. 2017 k návrhu, kterým se předkládá Parlamentu České republiky k vyslovení souhlasu s ratifikací Komplexní hospodářská a obchodní dohoda mezi Kanadou a Evropskou unií.

Plzák (ANO): Mám opravdu strach
Foto: ANO
Popisek: Pavel Plzák

Dobré dopoledne. Děkuji za slovo, vážené kolegyně, kolegové. Mě mrzí, že je z toho taková ideologická přestřelka, protože ta smlouva je opravdu o obchodu a ten obchod se dá dělat i nějak jinak. Mě mrzí to, že o té smlouvě spousta z nás - a já mezi ně zahrnuji i sebe - mnoho neví. Ale už když si přečtete tu analýzu, tak co z toho čouhá prostě, je to, že ta smlouva dává zahraničním, podotýkám zahraniční investorům, taková práva, že mohou podvázat v podstatě legislativní a i exekuční proces a my bychom chtěli, aby tady byli ministři zemědělství a životního prostředí - jestli to nemůže ovlivnit nějakým způsobem legislativu v oblasti ochrany životního prostředí.

Já se opravdu tady nedovídám žádné odpovědi na ty otázky. Já pak ještě vystoupím. Já z té smlouvy mám opravdu strach - aby to nebyla další Lisabonská smlouva a takové věci. Nechám si to na to svoje vystoupení a velmi mě mrzí, že tady není ministr životního prostředí a ministr zemědělství. Protože já bych věděl, na co se jich mám ptát. Děkuji. (Potlesk z řad poslanců KSČM.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skopeček (ODS): Bydlení zejména ve velkých městech je stále méně dostupné

8:34 Skopeček (ODS): Bydlení zejména ve velkých městech je stále méně dostupné

Komentář na facebookovém profilu k růstu cen bydlení