Poc (ČSSD): Jak se finančně vypořádat s migrační krizí?

17.10.2015 19:30 | Zprávy

Migrační krize je právoplatně označována za jednu z největších výzev, kterým novodobá Evropa musí čelit.

Poc (ČSSD): Jak se finančně vypořádat s migrační krizí?
Foto: archiv PP
Popisek: Pavel Poc (ČSSD)

Větší či menší odborníci každý den v médiích komentují, zda-li je vhodné řešit azylová řízení na evropském stupni, jak reformovat evropskou zahraniční a bezpečnostní politiku, a v jak velké míře naši kulturu, kulturu jednotnou ve své rozmanitosti, ovlivní ta „jiná“.

Žádnou z otázek zaměřujících se na řešení krize z dlouhodobého hlediska nelze bagatelizovat. Je nicméně dobré se také zabývat způsobem financování tak nákladného břemena, kterým migrační krize nepochybně je. Jinými slovy, kdo to všechno zaplatí.

Evropská komise už při představení původního návrhu rozpočtu pro rok 2016 dala najevo, že chystá kroky, které by členským státům na poli migrace měly alespoň částečně finančně ulevit. Již v původním návrhu rozpočtu na příští rok počítala s 833 miliony eur pro Azylový, migrační a integrační fond a Fond pro vnitřní bezpečnost, které jsou v této oblasti hlavními finančními nástroji. Stejně tak i v tomto roce došlo k podání rozpočtových pozměňovacích návrhů, jejichž účelem je lépe zvládnout řízení migračních toků. Plenární shromáždění Evropského parlamentu tak kupříkladu včera zrychleně schválilo posílení dvou výše zmíněných fondů až o 100 milionů eur, potřebné navýšení personálu agentur a prostředků pro humanitární pomoc a Evropský nástroj sousedství.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vondráček (Svobodní): Nepřepisujme dějiny 80 let po válce

20:03 Vondráček (Svobodní): Nepřepisujme dějiny 80 let po válce

Právě si připomínáme 80 let od ukončení nejstrašnějšího konfliktu našich dějin. Ještě nedávno bych t…