Poc (ČSSD): Podporuji členství Makedonie v Unii. Ale je důležité, aby neustala v reformách

18. 3. 2016 16:15

Příspěvek na březnovém plenárním zasedání europarlamentu, ke Zprávě o Bývalé jugoslávské republice Makedonii za rok 2015:

Poc (ČSSD): Podporuji členství Makedonie v Unii. Ale je důležité, aby neustala v reformách
Foto: archiv PP
Popisek: Europoslanec Pavel Poc (ČSSD)

Podpořil jsem zprávu o Bývalé jugoslávské republice Makedonii za rok 2015. Učinil jsem tak proto, že podporuji členství této země v Evropské unii.

I když je Makedonie v současnosti více než některé členské státy sužována migračním problémem, je důležité, aby tato země neustala ve svých snahách provádět potřebné reformy.

Není možné, aby se stát mající značné nedostatky na poli právního státu, nezávislosti soudnictví a médií či boje proti korupci, stal plnohodnotným členem osmadvacetičlenného evropského seskupení. Nepodporuji pouhé bilaterální tlaky mezi členskými státy, které brání Makedonii v procesu přistoupení.

Tím mám na mysli nevyjasněnou otázku oficiálního názvu Makedonie. Naopak podporuji konstruktivní přístup k nalezení řešení. Pevně věřím, že všechny relevantní politické strany dokážou najít cestu k vytvoření optimálního prostředí k organizaci voleb a že budou respektovat ustanovení politické dohody, která byla uzavřena v červenci minulého roku za mediátorské pomoci Evropské unie.

Podporuji pokrok Makedonie směrem k členství v Evropské unii, ale musím důrazně podotknout, že si tato podpora vyžaduje i značné úsilí, které musí vynaložit sami zástupci Makedonie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 5 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Lamač (ODS): Cenný spojenec aneb dvojí metr totality

22:49 Lamač (ODS): Cenný spojenec aneb dvojí metr totality

Jsem sám, komu se zdá, že se svět v poslední době zbláznil? Předpokládám, že ne. Asi nebudu jediný, …