Poslanec Ladislav Velebný navštívil Národní shromáždění v Arménii

3. 12. 2015 6:25

Poslanec Ladislav Velebný v rámci delegace zástupců Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky vedené předsedou dolní komory Janem Hamáčkem je na návštěvě Arménie.

Poslanec Ladislav Velebný navštívil Národní shromáždění v Arménii
Foto: Archiv Ladislava Velebného
Popisek: Ladislav Velebný

Ve středu 2. prosince 2015 zavítal do sídla Národního shromáždění a také pomohl zasadit strom v Aleji předsedů parlamentů.

Tento týden delegace zástupců Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR vedená předsedou dolní komory Janem Hamáčkem je na návštěvě Arménie a Makedonie. Součástí delegace je i poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný. Ve středu 2. prosince 2015 poslanec Ladislav Velebný společně s delegací navštívil Národní shromáždění v Arménii. Zapsal se tam do knihy hostí a setkal se s předsedou Národního shromáždění Galustem Sahakyanem.

V rámci programu nechybělo ani vysazení stromu v Aleji předsedů parlamentů, prohlídka manufaktury na výrobu koberců Megerian Carpets, setkání s rektorkou Brjusovovy Státní jazykové univerzity Gayane Gasparyan anebo přednáška pro studenty oboru mezinárodní vztahy a politologie.

Delegace se setkala také s předsedou vlády Hovikem Abrahamjanem a prezidentem Seržem Sargsjanem. V následujících dnech je ještě čeká návštěva Památníku arménské genocidy, Muzeum genocidy nebo setkání s Karekinem II., katolikosem všech Arménů.

V Makedonii předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček především přednese projev před členy Shromáždění Makedonské republiky. Delegace se setká s prezidentem Makedonské republiky Gjorgem Ivanovem, s předsedou Shromáždění Trajkem Veljanoskim, předsedou vlády Makedonské republiky Nikolou Gruevskim nebo s představiteli ministerstva vnitra Makedonské republiky.

Pracovní cesta delegace Poslanecké sněmovny probíhá od 1. do 4. prosince 2015. Cílem návštěvy těchto zemí je prohloubení diplomatických a ekonomických vazeb. S Arménií i Makedonii je perspektiva spolupráce například v energetice, dopravě, zdravotnictví nebo ve vědě a výzkumu. V případě Makedonie bude kromě toho také tématem řešení migrační krize nebo otázka přičlenění balkánských zemí do EU. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Ropková (ČSSD): Úzká kooperace škol, jakou reprezentují pražské ZUŠ, nemá v hlavním městě srovnání

17:20 Ropková (ČSSD): Úzká kooperace škol, jakou reprezentují pražské ZUŠ, nemá v hlavním městě srovnání

Dne 1. června 2016 se na Staroměstském náměstí v Praze uskuteční druhý ročník celodenního hudebního …