Předsednictvo ČSSD doporučilo poslancům zpřísnit zákon o střetu zájmů

19. 3. 2016 12:13

Usnesení Předsednictva ČSSD

Předsednictvo ČSSD doporučilo poslancům zpřísnit zákon o střetu zájmů
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Předsednictvo ČSSD doporučuje poslancům ČSSD podpořit při hlasování pozměňující návrh poslance Jana Chvojky k novele zákona o střetu zájmů.  Tento návrh v souladu s programem ČSSD zajišťuje důsledné oddělení politické, ekonomické a mediální moci. Člen vlády si v demokratické společnosti musí vybrat mezi privátním podnikáním a službou státu. Média mají byt nezávislá, musí politiky kontrolovat, ne být loajální součástí jejich podnikatelských struktur.

Předsednictvo ČSSD podporuje pokračování koaliční spolupráce s ANO a KDU-ČSL. Sociální demokracie je přesvědčena o tom, že v období migrační krize a celé řady bezpečnostních hrozeb potřebuje Česká republika stabilní většinovou vládu. Současná vláda dva roky důsledně plní svůj program a vrátila lidem naději v to, že politici mohou pracovat v jejich prospěch a řešit reálné problémy země.  Současná vláda má možnost dokončit svůj mandát a splnit vše, co slíbila občanům. ČSSD udělá vše pro to, aby tato příležitost nebyla promarněna.

Předsednictvo ČSSD doporučuje poslancům ČSSD podpořit návrh pořadu mimořádné schůze Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Kauza hnutí ANO ,,Čapí hnízdo“ poškozuje koaliční vládu a vytváří prostor pro snadné útoky opozice. ČSSD žádá koaličního partnera, hnutí ANO, aby celou záležitost aktivně řešilo a objasnilo směrem k veřejnosti. Je důležité, aby celou věc nestranně prošetřila policie a OLAF.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lacko (ANO): Vede inkluze ke zhoršení vztahů mezi žáky a k rizikovému chování?

7:34 Lacko (ANO): Vede inkluze ke zhoršení vztahů mezi žáky a k rizikovému chování?

Po víc než roce od uzákonění tolik diskutované inkluze můžeme bilancovat. Obávám se, že čas dal za p…